Kólagép

A forum látogatói álltal épített verdák...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: Kólagép

Post by szszaby »

Ha az alvázpuskára dugsz csövet abból ki nem jön az anyag. Túl hosszú lesz emiatt a cső és azon már nem küldi át az anyagot. A rendes üregvédő puskán a cső végén van egy dűzni amin csak sugár irányban vannak a furatok. Így szórja ki rendesen mindenhova az anyagot. Ha csak előre fújná nem kerülne mindenhova az anyagból.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Kólagép

Post by Bogyo28 »

Kola wrote:Nem lesz rossz dolog az a bitumenes cucc, nekem pl szerencsére problémamentes az alja, csak régi a festék rajta. Megvakargattam pár, számomra gyanúsnak ítélt helyen, de sehol nem találtam semmi rozsdát alatta. Ha nem sérül, én úgy látom teszi a dolgát és védi az alvázat. Én nem is fogom leszedni a régit, csak egy rendes tisztítás után fel fújom/kenem az újat.
Az üregvedelem egyszerű? Nézegettem az interneten, elvileg tényleg csak annyi, hogy egy hosszú hajlékony tömlőt kell rátenni a pisztoly végére, azt bedugni pl a küszöbbe, és úgy ki fújni a cuccot, miközben húzom kifelé? Mert így nem tűnik ördöngősségnek, csak még nem csináltam ilyet, és nem is láttam élőben, hogyan csinálják. Láttam mindenféle cuccokat hozzá, gondolom valami gyárival érdemes (Bogyó talán linkelt is be valamit) mert hallottam olyat is, hogy egyszerű olajjal csináljam meg, mert az beeszi magát a fémbe, és nem engedi a rozsda képződését. Én ezt nem nagyon kajoltam meg, de ki tudja?
mi sima Body viasz üregvédőt használtunk, siam rücsi pisztollyal és a hozzá kapott hosszú müanyag csővel, aminek a végén van egy ferdén bevágott/kilukaszgatott fém basz, hogy minden irányba menjen az anyag. kellett neki a 8 bar hogy rendesen ki tudja nyomni az anyagot, de pl az alvázvédőt benzinnel lehet higitani, úgy egyszerübb kifujni. pénzmegtakarítási szempontból az vált be legjobban, hogy az 5 kilós alvázvédőt benzinnel jó hígra keverni, és azt töltögetni egy már kiürült csavaros dobozba. kenni nagyon szar, meg csöpög mindenhova, fujni jobb. a viszt nem tudom lehet e higitani, de ott azt a trükköt lehet eljátszani, hogy a rücsi pisztoly aljából a csövet ki kell tekerni, amivel a doboz aljából szívná a cuccot, rárakni a viaszt, és fejjel lefelé forgatva fujni ki a cuccot. a viasz elég sürü, és nehezen kapja fel a dobozból ha rajta van a hosszu műanyag cső is. arra kell vigyázni ha fejjel lefelé tartod a rücsi pisztolyt, akkor az egyik ujjaddal be kell fogni a szellöző nyílását, hogy ott ne jöjjön ki a cucc, és minden egyes fujás után visszafordítani, elengedni a nyílást, hogy tudjon bemenni a levegő. elmondva macerásnak hangzik, de nem nagy ördöngösség. nekem az olcso pisztoly is ugyanolyan jó volt mint a drága, csak meló után rendesen el kell takarítani, meg legyen hozzá hosszú cső is:

http://barkacscentrum.eu/sites/default/ ... sztoly.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Kola
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 218
Joined: Sun Dec 05, 2004 5:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar-Kismaros

Re: Kólagép

Post by Kola »

:pia: ezért öröm ide járni! Akkor mar csak neki kell állnom és kész...
Bubor
nemleszgondhasegítis
Posts: 175
Joined: Fri Aug 30, 2013 4:47 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Kólagép

Post by Bubor »

Hidd el csak nekikezdeni nehéz :mrgreen:
Árpi
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 326
Joined: Mon Jan 31, 2005 4:26 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar
Contact:

Re: Kólagép

Post by Árpi »

Én a viaszt dobozostul beraktam melegvízbe egy jó 10 percre , utána már folyékony és jól fújható ;-)
Granada 1977 2.0i V6
User avatar
Kola
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 218
Joined: Sun Dec 05, 2004 5:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar-Kismaros

Re: Kólagép

Post by Kola »

Na végre, Petinek hála, megvan a sibeda! Nagyon faja, belső kárpittal együtt érkezett, mehet végre a festohoz telibe fújni. Mivel ez le van bőrözve, eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne ha nem vakarnám le, hanem lebőrözném a tetőt is. Van az ilyen utólagos bőrözott tetőről tapasztalatotok? Mennyire lehet jól felrakni/rakatni? Kell egy profi szaki, vagy megrendelem pl ebay (Kun Laci írta valahol kb 70£) es fölragasztom? Tartós lesz, hullámos, csúnya, ilyen utángyártott jellegű kinézetű? Vagy ne baszkodjak, fény oszt kész?
Na ezek a gondolatok ütöttek szöget a fejembe... :idea:
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Kólagép

Post by Bogyo28 »

Kola wrote:Na végre, Petinek hála, megvan a sibeda! Nagyon faja, belső kárpittal együtt érkezett, mehet végre a festohoz telibe fújni. Mivel ez le van bőrözve, eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne ha nem vakarnám le, hanem lebőrözném a tetőt is. Van az ilyen utólagos bőrözott tetőről tapasztalatotok? Mennyire lehet jól felrakni/rakatni? Kell egy profi szaki, vagy megrendelem pl ebay (Kun Laci írta valahol kb 70£) es fölragasztom? Tartós lesz, hullámos, csúnya, ilyen utángyártott jellegű kinézetű? Vagy ne baszkodjak, fény oszt kész?
Na ezek a gondolatok ütöttek szöget a fejembe... :idea:
börtetőhöz kellenek a gyári dízslécek és elemek is, nemcsak maga a bőr. ha az nincs meg, elég szívás lehet.

http://www.classiccar-trim.com/phdi/p1. ... ent&part=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Vinyl Roof Kit (Incl. 2 ltr. Adhesive) ......... £91.67
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Kola
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 218
Joined: Sun Dec 05, 2004 5:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar-Kismaros

Re: Kólagép

Post by Kola »

Áhhá. Akkor így egyszerűsödött a kérdés. Sokkal jobb másoktól tanulni, mint hülyeségbe ugrani. Marad a levakarás (pedig milyen szép... :roll: )Köszi Bogyó!
User avatar
Kola
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 218
Joined: Sun Dec 05, 2004 5:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar-Kismaros

Re: Kólagép

Post by Kola »

Hogy ne offoljuk szét CapriCar kinálom topicjat, itt folytatnám az ET kérdést. Nekem ilyen van:
image.jpg
image.jpg (80.8 KiB) Viewed 6491 times
Ezek szerint ez kurvara nem erre való...
User avatar
Kola
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 218
Joined: Sun Dec 05, 2004 5:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar-Kismaros

Re: Kólagép

Post by Kola »

Egy nagyobb, simán 15-ős kereket megkivanna:
image.jpg
image.jpg (96.02 KiB) Viewed 6490 times
Viszont itt nem sok a hely, ezért kell az 5 körüli ET, ha jól értem:
image.jpg
image.jpg (75.18 KiB) Viewed 6490 times
User avatar
Kola
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 218
Joined: Sun Dec 05, 2004 5:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar-Kismaros

Re: Kólagép

Post by Kola »

Es a padláson ezeket találtam:
image.jpg
image.jpg (121.92 KiB) Viewed 6488 times
image.jpg
image.jpg (98.86 KiB) Viewed 6488 times
image.jpg
image.jpg (92.46 KiB) Viewed 6488 times
Tehát a kifordított felni az meglenne, de ezekkel borzasztó vezetni a kocsit.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Kólagép

Post by Bogyo28 »

széles felnihez jó futómű kell, a nagyon széleshez meg kitámasztott, mármint elöl. meg azokat a bakelit Pirelli P6000-et dobd el kurva gyorsan, velünk egyidősek már, és életveszélyes.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Kola
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 218
Joined: Sun Dec 05, 2004 5:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar-Kismaros

Re: Kólagép

Post by Kola »

9 éve tettem félre, ha egyszer sok időm lesz -nyugdíjban- faragok egy fotelt, vagy virágágyást, kutyaólat, vagy valami hasonló értelmes dolgot belőle. de hogy autó közelében nem lesz, az is biztos.
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Kólagép

Post by White Shark »

Kola wrote:Hogy ne offoljuk szét CapriCar kinálom topicjat, itt folytatnám az ET kérdést. Nekem ilyen van:
image.jpg
Ezek szerint ez kurvara nem erre való...
Jól látom et-32 ,ez nem Capri felni.
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Kólagép

Post by White Shark »

Ebből ami 13 x 6coll gyári az et19.
Post Reply