generatorok

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

Post Reply
User avatar
gigford
egyedülisszerelhet
Posts: 735
Joined: Sun Dec 12, 2004 6:51 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Debrecen

generatorok

Post by gigford »

Probaltam okosodni a 2.8as Hayes pdfbol, melyik generator jo hozza, de felsorolja a kulonbozo tipusuakat, melyiknek mi a max erossege stb, de azt nem lattam hogy melyik kell konkretan 2.8hoz.

Gondolom mas teljesitmenyu kell egy elektromos meg egy megszakitos gyujtashoz. Vkinek van infoja mekkora ajanlott 2.8ihez?

Mi a hatranya, ha kisebb vagy tulzottan nagy erossegu generatort hasznalunk?
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Re: generatorok

Post by gizmo »

gigford wrote:Probaltam okosodni a 2.8as Hayes pdfbol, melyik generator jo hozza, de felsorolja a kulonbozo tipusuakat, melyiknek mi a max erossege stb, de azt nem lattam hogy melyik kell konkretan 2.8hoz.

Gondolom mas teljesitmenyu kell egy elektromos meg egy megszakitos gyujtashoz. Vkinek van infoja mekkora ajanlott 2.8ihez?

Mi a hatranya, ha kisebb vagy tulzottan nagy erossegu generatort hasznalunk?
Mi nem cseréltük a generátort, amikor át lett építve a gyújtás megszakítósról... 4 éve működik gond nélkül.
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Post by tomtom »

az, hogy megszakítós vagy elektronikus, tökmindegy. mindegyik 7-8 ampert csipeget. a generátor töltőteljesítményét az aksi kapacitásához méretezik. az aksit meg az állandónak tekinthető fogyasztók összes áramfelvételéhez, ill. a z erőforrás (moci) indítási áramfelvételéhez. betárcsázós netem van, ezért most meg nem nézem mit ír a hayes, de ahogy a fordot ismerem van a soroshoz 2 féle meg a véhez 2 féle (kisebb-negyobb), nagyobb variát nem nézek ki a cégtől. szóval, ha nincs télen indítási problémád, nem használsz gigamegahiperpovverhájgfidelitiszuperszánd (neadjisten ugráló delfines) berendezést :lol: , akkor yo az ami benne van. őshazai üdvözlettel...
User avatar
gigford
egyedülisszerelhet
Posts: 735
Joined: Sun Dec 12, 2004 6:51 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Debrecen

Post by gigford »

Koszi a valaszokat, megvilagosodtam :idea: :)
Post Reply