képek feltöltése, beillesztése

minden ami a fórummal, galériával, teljes oldallal kapcsolatos

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

Üdv!

Látom, sikerült a kép beillesztés! Helyes! 8)
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
SONI
T.O.C.B.
Posts: 908
Joined: Fri Dec 03, 2004 1:16 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: PÁKOZD

Post by SONI »

gizmo wrote:Üdv!

Látom, sikerült a kép beillesztés! Helyes! 8)
akkor majd megprobálok elmenni a következö talira és elviszem a cd-ét
SONI,CSAK EGYGÁZ LÉTEZIK A PADLÓ ))))
Fsz.25.pont http://www.fordcapri.hu/forford3/viewto ... f=7&t=1581" onclick="window.open(this.href);return false;
trafo2000
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 241
Joined: Thu Dec 30, 2004 12:47 pm

Post by trafo2000 »

Helo Gizmo.Szeretnék avatart felrakni persze nem sikerült.Szerettem volna mélben képet küldeni a gépemről de valami izét kellett volna tudnom beírni a művelet végén.Valami rövidítések talán szolgáltató?Tudsz segíteni?
User avatar
German Capri
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 340
Joined: Sun Dec 05, 2004 1:51 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by German Capri »

Várjuk a képeket kolléga :)
Körzetem az autópálya a tempóm halálos!!!(még mindig a V( a nyerő)!!!
Ford Sierra 1.6 4 gang(1987)
Alfa Romeo 155 2.0 Twin SPARK 1996
Ford Capri 2.0Mk 3 Pinto Solex carb
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

trafo2000 wrote:Helo Gizmo.Szeretnék avatart felrakni persze nem sikerült.Szerettem volna mélben képet küldeni a gépemről de valami izét kellett volna tudnom beírni a művelet végén.Valami rövidítések talán szolgáltató?Tudsz segíteni?
szia. ez érdekesen hangzik. legegyszerübb ha elmész a http://www.kepfeltoltes.hu-ra, és ott feltöltöd a képeket, az oldal linkeket fog adni eredményképpen, amiket bemásolva a böngészőbe (vagy beírva ide a fórumba) látszani fog a kép.

a mail problémához: miket írt ki pontosan, milyen levelezőt használsz, stb... mindent tudni akarok :D
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
trafo2000
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 241
Joined: Thu Dec 30, 2004 12:47 pm

Post by trafo2000 »

gizmo wrote:
trafo2000 wrote:Helo Gizmo.Szeretnék avatart felrakni persze nem sikerült.Szerettem volna mélben képet küldeni a gépemről de valami izét kellett volna tudnom beírni a művelet végén.Valami rövidítések talán szolgáltató?Tudsz segíteni?
szia. ez érdekesen hangzik. legegyszerübb ha elmész a http://www.kepfeltoltes.hu-ra, és ott feltöltöd a képeket, az oldal linkeket fog adni eredményképpen, amiket bemásolva a böngészőbe (vagy beírva ide a fórumba) látszani fog a kép.

a mail problémához: miket írt ki pontosan, milyen levelezőt használsz, stb... mindent tudni akarok :D
Ilyeneket kérdezett hogy pop3,imap,http, smtp kiszolgáló van e? Ezeket honnan kellene tudnom?Amikor rákattintok a pü.re valami outlok varázsló szórakszik.Bocs ha fárasztlak de ennyit értek ezekhez a sz....khoz +mobiltelefon a modemem
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

pop3/smtp: ezeket a szolgáltatónak kell megadni, pop3 kell a levelek letöltéséhez, smtp pedig a levelek elküldéséhez... szerzédésben benne kell lennie. Ha a "PÜ"-re kattintasz, akkor elvileg nem az outlook-nak kellene megnyílnia, annak csak levél írásakor.
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
trafo2000
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 241
Joined: Thu Dec 30, 2004 12:47 pm

Post by trafo2000 »

gizmo wrote:pop3/smtp: ezeket a szolgáltatónak kell megadni, pop3 kell a levelek letöltéséhez, smtp pedig a levelek elküldéséhez... szerzédésben benne kell lennie. Ha a "PÜ"-re kattintasz, akkor elvileg nem az outlook-nak kellene megnyílnia, annak csak levél írásakor.
Akkor a gépem rossz?Egyébként felraktam képet vártam az értesítőt a mélemre de semmi.Pedig kérték a címem.Az index fórumra simán tudtam képet rakni és nyilvános mélre is tudtam képet küldeni.Meguntam a küzdelmet úgyhogy nem lesz avatarom.
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

hgizmo@freemail.hu -ra küldhetsz képet.

az index-re is feltöltheted, onnan is át tudom rakni ide az avatarod.

Nem a géped rossz, csak be kellene állítani pár dolgot.
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Blant »

Mit rontok el, ha nem megy a képfeltöltés? A filename streetracer21-02.27-01.jpg, ami elvileg jó, meg már tettem is fel hasonló néven. 200kb alatt van. Mi lehet a gond?
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

streetracer21 wrote:Mit rontok el, ha nem megy a képfeltöltés? A filename streetracer21-02.27-01.jpg, ami elvileg jó, meg már tettem is fel hasonló néven. 200kb alatt van. Mi lehet a gond?
Szia!

Megnéztem, nekem sem megy :shock: a kérdés hogy miért? Küldd át a képeket mail-ben ha gondolod, vagy http://www.kepfeltoltes.hu ...

a gond a file másolásával van, van a servernek egy beállítása, amikor is "safe" módban fut, szoptam már ezzel... lehet hogy itt is be lett állítva... megpróbálom megoldani.
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

na, megoldva 8)

a "copy" utasítás helyett a "move_uploaded_file"-t kell ilyenkor használni, az mindenféle beállításnál megy...

várjuk a képeket! :D
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

a kép fájlnevébe ne legyen kötöjel és pont csak a jpg elött legyen, akkor nem lesz gond a feltöltéssel.

tehát ez nem jó:
streetracer21-02.27-01.jpg

ez viszont igen:
streetracer21_02_27_01.jpg

bocs hogy közbeszólok, nem tudom hogy a fordcapri.hu-s képfeltételröl van e szó, de álltalában ezek szoktak a hibák lenni. és a kis és nagybetük is meg vannak különböztetve, célszerü kisbetüket használni, mert nekem volt már gondom azzal, hogy a szerver automatikusan kisbetüre modositja.
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

A kötőjelekkel itt nincs gond, Street már régebben is töltött fel ilyen nevü képeket... semmit nem engedett feltölteni. A feltöltő oldal php kódjában írtam át a fenti parancsot, azóta nekem megy... pár napja ugyanezzel szívtam máshol is. A serveren van egy bizonyos "safe" üzemmód, akkor pedig nem megy a sima copy parancs a file másolásánál. :?
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Blant »

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget. Most gond nélkül sikerült és a kötőjellel sem volt gond. Vasárnap nem tudom, hogy miért nem ment, most tökéletes!

Köszönöm az ötleteket!

Üdv!

Bence
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
Post Reply