dühöngő

kötetlen topic...:)

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

proteus wrote: Ma olvastam még egy olyan tapasztalatot is, hogy a régi tulaj letépte a forgalmi utolsó lapját és leadta az önkormányzatnál, emiatt aztán nem akarták elvégezni az eredetvizsgát. (nagynehezen azért csak sikerült) Nálam is így történt, de senki nem mondta, hogy probléma lenne.
Pedig tudtommal ezért lenne az utoló lap.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Post by proteus »

szszaby wrote:
proteus wrote: Ma olvastam még egy olyan tapasztalatot is, hogy a régi tulaj letépte a forgalmi utolsó lapját és leadta az önkormányzatnál, emiatt aztán nem akarták elvégezni az eredetvizsgát. (nagynehezen azért csak sikerült) Nálam is így történt, de senki nem mondta, hogy probléma lenne.
Pedig tudtommal ezért lenne az utoló lap.
Igen meglepődtem én is, de lehet, hogy csak az adott eredetvizsgás hülyesége volt.
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
Elvis
márokosanistudnézni
Posts: 54
Joined: Sun Jan 02, 2005 6:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dabas
Contact:

Post by Elvis »

úgy látszik tényleg van különbség okmányirodák között, ma volt a srác Polgárdiban, és működött is volna a dolog, csak az baszott be, hogy a legutóbbi műszakis matrica nem tűnt eredetinek. De holnap vmi főnök lesz bent, és az eldönti, hogy mit lehet csinálni! :?
User avatar
Hattyu
rengetegetirogatide
Posts: 1555
Joined: Fri Oct 06, 2006 10:46 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc vagy a TESCO
Contact:

Post by Hattyu »

Elvis wrote:úgy látszik tényleg van különbség okmányirodák között, ma volt a srác Polgárdiban, és működött is volna a dolog, csak az baszott be, hogy a legutóbbi műszakis matrica nem tűnt eredetinek. De holnap vmi főnök lesz bent, és az eldönti, hogy mit lehet csinálni! :?
Az fas*a :shock:
71' Taunus 2a 1.3 s4 to ??? :)(a feltámasztásos)
"A Remény hal meg utoljára!"
Trust no one!!
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Post by proteus »

Némi informatikai okosításra lenne szükségem!

MiniDV-s kameráról (Panasonic NVGS-27) akarom a felvételeket felmásorni egy XP-s gépre, USB-n keresztül. Namármost az Adobe Premier és az Ulead Videostudio nem hajlandó kommunikálni a kamerával, azt jelzi ki, hogy nincs is csatlakoztatva, holott a kamera a csatlakoztatás után átkapcsol webkamera üzemmódba. Mivel kellene megpróbálnom?
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
Peti
egyedülisszerelhet
Posts: 931
Joined: Tue Jul 12, 2005 5:28 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Peti »

proteus wrote:Némi informatikai okosításra lenne szükségem!

MiniDV-s kameráról (Panasonic NVGS-27) akarom a felvételeket felmásorni egy XP-s gépre, USB-n keresztül. Namármost az Adobe Premier és az Ulead Videostudio nem hajlandó kommunikálni a kamerával, azt jelzi ki, hogy nincs is csatlakoztatva, holott a kamera a csatlakoztatás után átkapcsol webkamera üzemmódba. Mivel kellene megpróbálnom?
Nekem igaz hogy nem USB-n keresztül, de Windows Movie Makerrel simán megy.
'81 Capri 3.0 SHO X-Pack project
'83 Granada 2.8i Ghia X project
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Post by proteus »

Capripower wrote:
proteus wrote:Némi informatikai okosításra lenne szükségem!

MiniDV-s kameráról (Panasonic NVGS-27) akarom a felvételeket felmásorni egy XP-s gépre, USB-n keresztül. Namármost az Adobe Premier és az Ulead Videostudio nem hajlandó kommunikálni a kamerával, azt jelzi ki, hogy nincs is csatlakoztatva, holott a kamera a csatlakoztatás után átkapcsol webkamera üzemmódba. Mivel kellene megpróbálnom?
Nekem igaz hogy nem USB-n keresztül, de Windows Movie Makerrel simán megy.
IEEE-1394-en keresztül menne is, az Adobe Premier azon keresztül akar kapcsolatot teremteni, csak az nincs a gépen. Meg még ott van, hogy utánna meg kell vágnom a videket és kiírni DVD-re, de az már megoldható, csak fel kellene másolni. Azért megpróbálom a Movie Makert, bár rühellem az M$ szörnyeit. :?
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Post by proteus »

Megpróbáltam a Movie Makert és csak IEEE-1394-en keresztül tud kommunikálni a kamerával.
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
prefect
szerszámadogató
Posts: 38
Joined: Thu Jan 27, 2005 1:57 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Post by prefect »

Ulead studio a program neve, ami ehhez a kamerához mint tartozék jár, avval működik usb-n keresztül is. De csatlakozom Bogyóhoz, vid terén usb-t hanyagolnám. Minimális ráfordítás, és beírásnál a kamerádat vezérelni is tudod a programokkal. Ajánlott progik szerkesztéshez: Premiere, sony vegas, Pinnacle liquid (ebből studio felejtős).
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Post by proteus »

prefect wrote:Ulead studio a program neve, ami ehhez a kamerához mint tartozék jár, avval működik usb-n keresztül is. De csatlakozom Bogyóhoz, vid terén usb-t hanyagolnám. Minimális ráfordítás, és beírásnál a kamerádat vezérelni is tudod a programokkal. Ajánlott progik szerkesztéshez: Premiere, sony vegas, Pinnacle liquid (ebből studio felejtős).
Tartozékként én ilyet nem kaptam, és amit leszedtem (10-es verzio) azzal nem is működik. A firewire csatival meg mondom az a gond, hogy nincs és nincs PCI sem a gépben.
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
DavidMolnar
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 307
Joined: Fri Apr 13, 2007 11:42 am

Post by DavidMolnar »

prefect
szerszámadogató
Posts: 38
Joined: Thu Jan 27, 2005 1:57 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Post by prefect »

"A firewire meg azért gond, mert egy notebookon kell ezt megoldanom, amin nincs ilyen csati, se PCMCIA. "

:shock: Most nézem, hogy figyelmetlen voltam tegnap, ez teljesen kiesett. Akkor más ötletem nincs. Nálunk, a cégnél evvel a kamerával jött CD. (studio LE) Na azzal csináltam 1 próbát és ment usb-n. Próba talán azzal.... :?
User avatar
DavidMolnar
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 307
Joined: Fri Apr 13, 2007 11:42 am

Post by DavidMolnar »

prefect wrote:"A firewire meg azért gond, mert egy notebookon kell ezt megoldanom, amin nincs ilyen csati, se PCMCIA. "

:shock: Most nézem, hogy figyelmetlen voltam tegnap, ez teljesen kiesett. Akkor más ötletem nincs. Nálunk, a cégnél evvel a kamerával jött CD. (studio LE) Na azzal csináltam 1 próbát és ment usb-n. Próba talán azzal.... :?
:oops: Milyen noti ez? Nekem még az fsc lb b2562-es subnotiban is van 2 picimaci...
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Post by proteus »

DavidMolnar wrote:
prefect wrote:"A firewire meg azért gond, mert egy notebookon kell ezt megoldanom, amin nincs ilyen csati, se PCMCIA. "

:shock: Most nézem, hogy figyelmetlen voltam tegnap, ez teljesen kiesett. Akkor más ötletem nincs. Nálunk, a cégnél evvel a kamerával jött CD. (studio LE) Na azzal csináltam 1 próbát és ment usb-n. Próba talán azzal.... :?
:oops: Milyen noti ez? Nekem még az fsc lb b2562-es subnotiban is van 2 picimaci...
Ha a Pinnacle studioval nem megy akkor majd leszedem az Uleadnak azt a változatát. Egyébként egy fsc amilo l7320, lehetőleg kerüljétek ezeket, mert tud érdekes dolgokat csinálni.
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
DavidMolnar
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 307
Joined: Fri Apr 13, 2007 11:42 am

Post by DavidMolnar »

proteus wrote:
DavidMolnar wrote:
prefect wrote:"A firewire meg azért gond, mert egy notebookon kell ezt megoldanom, amin nincs ilyen csati, se PCMCIA. "

:shock: Most nézem, hogy figyelmetlen voltam tegnap, ez teljesen kiesett. Akkor más ötletem nincs. Nálunk, a cégnél evvel a kamerával jött CD. (studio LE) Na azzal csináltam 1 próbát és ment usb-n. Próba talán azzal.... :?
:oops: Milyen noti ez? Nekem még az fsc lb b2562-es subnotiban is van 2 picimaci...
Ha a Pinnacle studioval nem megy akkor majd leszedem az Uleadnak azt a változatát. Egyébként egy fsc amilo l7320, lehetőleg kerüljétek ezeket, mert tud érdekes dolgokat csinálni.
Hozd be hozzánk, a márkaszervízben gályázok... :)
Post Reply