sperr difik

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

Post Reply
User avatar
gigford
egyedülisszerelhet
Posts: 735
Joined: Sun Dec 12, 2004 6:51 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Debrecen

Re: sperr difik

Post by gigford »

Süni wrote:
gigford wrote:
Süni wrote: Bakker ! 130-ból itthon van ? Akkor mégsem rakom az Angol hidat az utcai alá ! 8)
Nem értelek Süni mester, lehet mert most keltem fel.
Van mindkétféle hidam, és most akarok cserélni az utcai autómon, mert kattog a difi. Gondoltam berakom az Angol hidat alá, de ha ilyen olcsó hozzá a sper, akkor mégiscsak az megy a versenyautó alá. :wink:
:idea: Igy már világos.
User avatar
Elvis
márokosanistudnézni
Posts: 54
Joined: Sun Jan 02, 2005 6:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dabas
Contact:

Re: sperr difik

Post by Elvis »

gigford wrote:Ha jol emlekszem, anno ugy volt annyi a kisvardai sperr, hogy rendelni kellett vagy 5ot.
Lehet hogyha Elvis odallit es ker 1et, akkor meg se csinalja vagy csak jo dragan. Jol gondolom?

Nem tudom, hogy Tau alatt milyen hid van, de pl ez:
http://cgi.ebay.co.uk/New-Quaife-Englis ... .m20.l1116" onclick="window.open(this.href);return false;

mai arfolyamon(hogy ilyen eros a forint :evil: ) ez csak kb 130ezerFt mire hazaer.

Sose ertettem, hogy atlasba valo miert dragabb joval, mint angol hidba...talan mert jobban elterjedt igy tobbet tud akasztani a quaife...
Hát nem tudom. Az a baj, hogy én nagyon nem értek hozzá, hogy mi van a diffiházon belül.
Szóval én így külön cuccokat nem nagyon akarok berendelni. Nekem valami profi kéne, akihez elvihetem, és megcsinálja.
Megkérdezném ezt a kisvárdai céget.
Más nincs is kishazánkban aki ilyet építene?
User avatar
gigford
egyedülisszerelhet
Posts: 735
Joined: Sun Dec 12, 2004 6:51 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Debrecen

Re: sperr difik

Post by gigford »

Elvis wrote:
gigford wrote:Ha jol emlekszem, anno ugy volt annyi a kisvardai sperr, hogy rendelni kellett vagy 5ot.
Lehet hogyha Elvis odallit es ker 1et, akkor meg se csinalja vagy csak jo dragan. Jol gondolom?

Nem tudom, hogy Tau alatt milyen hid van, de pl ez:
http://cgi.ebay.co.uk/New-Quaife-Englis ... .m20.l1116" onclick="window.open(this.href);return false;

mai arfolyamon(hogy ilyen eros a forint :evil: ) ez csak kb 130ezerFt mire hazaer.

Sose ertettem, hogy atlasba valo miert dragabb joval, mint angol hidba...talan mert jobban elterjedt igy tobbet tud akasztani a quaife...
Hát nem tudom. Az a baj, hogy én nagyon nem értek hozzá, hogy mi van a diffiházon belül.
Szóval én így külön cuccokat nem nagyon akarok berendelni. Nekem valami profi kéne, akihez elvihetem, és megcsinálja.
Megkérdezném ezt a kisvárdai céget.
Más nincs is kishazánkban aki ilyet építene?
A gond az, hogyha olyan hidad van amibe meg hazai iparos nem gyartott sperrt akkor draga lesz. Tok mindegy kihez viszed.
Egy dbot legyartani nagy koltseg, a befektetett melo csak tobb db eseten terul meg illetve jar jo haszonnal.
Deritsd ki eloszor milyen hidad van, azutan lehet tobbet okoskodni, hogyan tovabb.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: sperr difik

Post by Bogyo28 »

gigford wrote:Ha jol emlekszem, anno ugy volt annyi a kisvardai sperr, hogy rendelni kellett vagy 5ot.
Lehet hogyha Elvis odallit es ker 1et, akkor meg se csinalja vagy csak jo dragan. Jol gondolom?

Nem tudom, hogy Tau alatt milyen hid van, de pl ez:
http://cgi.ebay.co.uk/New-Quaife-Englis ... .m20.l1116" onclick="window.open(this.href);return false;

mai arfolyamon(hogy ilyen eros a forint :evil: ) ez csak kb 130ezerFt mire hazaer.

Sose ertettem, hogy atlasba valo miert dragabb joval, mint angol hidba...talan mert jobban elterjedt igy tobbet tud akasztani a quaife...
Ha elsőre egyet kérsz az lehet hogy többe kerül, mert első darab, gondolom a CNC programozás stb. a többi már nem annyira vészes. de Retep-ék is most akarnakl csináltatni, ugy már egyszerübb a dolog.

az angol híd nekem szemre kissebbnek tünik, de mintha Nitro mondta volna hogy most van valami akció a quaife-nél az angol hídba való sperr majdnem fele áron van...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
gigford
egyedülisszerelhet
Posts: 735
Joined: Sun Dec 12, 2004 6:51 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Debrecen

Re: sperr difik

Post by gigford »

Akciot nem latok a ceg oldalan, de az english sperrt mindig olcsobban adjak vagy 150 fontal, mint az atlasba valot.

Ebayen erdemesebb venni, mert ott meg lehet uszni az AFA-t, legalabbis annyival olcsobban aruljak, mint maga a quaife.
User avatar
daniv6
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 243
Joined: Tue Jun 27, 2006 11:21 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Balassagyarmat

Re: sperr difik

Post by daniv6 »

És mi van azzal a (Mezőtúri?!) címmel amiről még régebben (tavaly) szó volt? Úgy volt, hogy ha összejön egy pár capris ilyen igénnyel, kb 50é megcsinálják darabját zsír alkatrészekből. Azé' tudom, mert nekem is lenne rá igény.
csak azért is......batman
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: sperr difik

Post by Bogyo28 »

daniv6 wrote:És mi van azzal a (Mezőtúri?!) címmel amiről még régebben (tavaly) szó volt? Úgy volt, hogy ha összejön egy pár capris ilyen igénnyel, kb 50é megcsinálják darabját zsír alkatrészekből. Azé' tudom, mert nekem is lenne rá igény.
én ugy emlékszem hogy nem minden uj benne, egy meglévő difiből csinálná, és abbol nem nagyon van jó...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Nitrobuster
egyedülisszerelhet
Posts: 728
Joined: Fri Dec 03, 2004 7:41 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: sperr difik

Post by Nitrobuster »

Bogyo28 wrote:
daniv6 wrote:És mi van azzal a (Mezőtúri?!) címmel amiről még régebben (tavaly) szó volt? Úgy volt, hogy ha összejön egy pár capris ilyen igénnyel, kb 50é megcsinálják darabját zsír alkatrészekből. Azé' tudom, mert nekem is lenne rá igény.
én ugy emlékszem hogy nem minden uj benne, egy meglévő difiből csinálná, és abbol nem nagyon van jó...
Én is erre emlékszem, de anno ha jól emlékszem Gigford hozta fel az ötletet, de ő már beújított egy torzenest.
1978 MkIII LimaTI AiResearch T3 boosting 0,7bar
User avatar
daniv6
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 243
Joined: Tue Jun 27, 2006 11:21 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Balassagyarmat

Re: sperr difik

Post by daniv6 »

Na, az lesz az. El kell vinni a diffit, és a bolygórészt rakja ki új alkatrészekkel. És ez csak 50. Valami ilyesmit kéne kitalálni, mert a 100 meg 130ezer azé' kicsit durva.
csak azért is......batman
User avatar
Nitrobuster
egyedülisszerelhet
Posts: 728
Joined: Fri Dec 03, 2004 7:41 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: sperr difik

Post by Nitrobuster »

daniv6 wrote:Na, az lesz az. El kell vinni a diffit, és a bolygórészt rakja ki új alkatrészekkel. És ez csak 50. Valami ilyesmit kéne kitalálni, mert a 100 meg 130ezer azé' kicsit durva.
Hát ha 130-ból tudnék atlas difihez nem lenne drága. Sajna a Kisvárdai emberke már nem csinál ilyen olcsón, de mondjuk egy páran megint összejönnénk akkor lehetne némi kedvezményt kérni.
1978 MkIII LimaTI AiResearch T3 boosting 0,7bar
User avatar
gigford
egyedülisszerelhet
Posts: 735
Joined: Sun Dec 12, 2004 6:51 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Debrecen

Re: sperr difik

Post by gigford »

daniv6 wrote:És mi van azzal a (Mezőtúri?!) címmel amiről még régebben (tavaly) szó volt? Úgy volt, hogy ha összejön egy pár capris ilyen igénnyel, kb 50é megcsinálják darabját zsír alkatrészekből. Azé' tudom, mert nekem is lenne rá igény.
Ez nem stimmel, olyanról nem volt szó, hogy zsír alkatrészekből. 50ért nem lehet csodát várni, nem lenne olyan mint a kisvárdai, de opcióként megvan.
A gyári difit alakítaná lamellásra, garanciával.
Ha van legalább 3 ember akkor lehet nála jelentkezni.
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: sperr difik

Post by Tibi »

Zsírosat tud csinálni az embör ?
1980 Capri MK3
User avatar
gigford
egyedülisszerelhet
Posts: 735
Joined: Sun Dec 12, 2004 6:51 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Debrecen

Re: sperr difik

Post by gigford »

Tibi wrote:Zsírosat tud csinálni az embör ?
Komplett újat szerintem nem.
User avatar
ittyu
nemleszgondhasegítis
Posts: 136
Joined: Mon Mar 24, 2008 6:34 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: deby

Re: sperr difik

Post by ittyu »

Tibi wrote:Zsírosat tud csinálni az embör ?
az biztos annyival drágább, hogy akkor már érdemesbb még egy kicsit hozzátenni az összeghez, és megvenni egy quaife-t.
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: sperr difik

Post by Tibi »

ittyu wrote:
Tibi wrote:Zsírosat tud csinálni az embör ?
az biztos annyival drágább, hogy akkor már érdemesbb még egy kicsit hozzátenni az összeghez, és megvenni egy quaife-t.
kicsit ?
1980 Capri MK3
Post Reply