Marci Caprija

A forum látogatói álltal épített verdák...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: Marci Caprija

Post by szszaby »

Gratula a két év nyugalomhoz.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Marci Caprija

Post by levelboss »

Tibi wrote:Majuniális :?:
Egyébként gratula !
Bármire is gondolsz, szeretnék ott lenni!

De eddig se az akarással volt a baj... hanem főleg a kizárólagos hétvégi melómmal... de reméljük ez mihamarabb mostmár változik.
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Marci Caprija

Post by Tibi »

levelboss wrote: Bármire is gondolsz, szeretnék ott lenni!

De eddig se az akarással volt a baj... hanem főleg a kizárólagos hétvégi melómmal... de reméljük ez mihamarabb mostmár változik.
Arra gondolok, hogy legyünk minél többen és működtessük rendesen a vasat :-) :burnout:
1980 Capri MK3
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Marci Caprija

Post by levelboss »

Tibi wrote:
levelboss wrote: Bármire is gondolsz, szeretnék ott lenni!

De eddig se az akarással volt a baj... hanem főleg a kizárólagos hétvégi melómmal... de reméljük ez mihamarabb mostmár változik.
Arra gondolok, hogy legyünk minél többen és működtessük rendesen a vasat :-) :burnout:
Ámen! Ámen! :-D
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Marci Caprija

Post by levelboss »

Nos úgy tűnik, hogy eljött a régóta várt idő. Belevágtunk a Capri felújításába. :-D

A helyzetről az a félmondat jutott eszembe a Bibliából, ha megengeditek, hogy "... még nem lett nyilvánvaló, hogy mivé leszünk."
Hát itt még egyáltalán nem nyilvánvaló, hogy pontosan mivé lesz az autó, de igyekszem minél hamarabb megálmodni.

A motorból fönt ömlik a karter gáz, alul meg az olaj, szóval az cserés. Egyenlőre valószínű, hogy egy 2.3 megy bele az EFI-vel.
A kasztni pár helyen omlik, ahogy az várható volt. Nagyon játszom a gondolattal, hogy belecsapok a sűrűjébe és befizetek egy X-Pack kitre angliából. Ez régi álmom...

Nem versenyautót szeretnék, nem is vitrin autót, hanem amivel nyugodtan lehet közlekedni és amibe a hivatalos szervek sem köthetnek bele. Ezért megpróbálok mindent hivatalosíttatni, amit kell. Meglátjuk, hogy jön össze.

Egyenlőre itt tartunk:
20140316_142255.jpg
20140316_142301.jpg
20140316_142158.jpg
20140316_142333.jpg
Ford Capri 1978 2600 GT :D
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Marci Caprija

Post by Tibi »

Drukkolunk !

Azt a 2.3-mat gondold át azért.
1980 Capri MK3
User avatar
Dozer
nemleszgondhasegítis
Posts: 181
Joined: Fri Mar 10, 2006 5:48 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Re: Marci Caprija

Post by Dozer »

ja, mér 2.3 a 2.8 k-jettel atomállat lenne abban a kis kasztniban...
Ford Scorpio Facelift 93' Cosworth
Ford Explorer 99' 4.0 V6
Ford Granada MK2/2 85' 2,8i FULL
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Re: Marci Caprija

Post by proteus »

Na, végre, hogy hallani felőled is! Hát kitartást a felújításhoz. :-D
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Marci Caprija

Post by Bogyo28 »

Motor témában:

Hacsak nem az a terv, hogy szerzel valahonnan egy papiros 2.3-t, amit regadó nélkül lehetne hivatalosan beletenni karbival, akkor igen nagy hülyeségben gondolkozol. kifejtem bővebben:

- gyári EFI-vel a 2.3 szar lesz, írható ECU 80 alatt nem áll meg kábelköteggel és lambdával.
- ha nem papiros motort veszel, mert az is elég lehetettlen feladat mostanában, kb komplett autót kell venni hozzá, akkor se sok értelme van 2.3-ban gondolkodni.
- ha felújítás lenne a cél, mert nagy valószínüleg amit szerzel másik motort is hasonlóan lesz jó mint ami neked van, akkor a kérdés így hangzik: a 300k HUF-t egy 2.3-ra vagy egy 2.8-ra érdemes költeni? mert ugyanannyi pénz kell rá, de a 2.8 müködik a gyári EFI-vel, kevesebb eszik és erősebb. sprotautó ettől sem lesz, mert a 2.8 is csak 150 ló, amit egy mai 1.6 szívó is simán tud.

Én a helyedben az alábbiakban gondolkodnék:
a, venni egy használható mocit, 40 körül már lehet szerezni, és azt belerakni. most pl sierrásoknál G.Oli árul most egy komplett 2.8 EFI-t kb ilyen áron, ő egy kozé csere miatt vette ki
b, felújítani egy normális méretüt, vagy azt, amelyik szám szerint az eredeti, mert csak azoknak van értelme sok pénzért. nem stimmelő nem legalizálható 2.3-ra pénzt költeni igazi baromság
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
driver
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 291
Joined: Sun Dec 26, 2004 6:39 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Szigethalom

Re: Marci Caprija

Post by driver »

Na most az a helyzet,hogy mivel az autó papirilag 2,3 as, azt beszéltük hogy akkor legyen is az igazából is.
Valamiért a Marcinak fontos,hogy minden passzoljon a forgalmival.
Jelenleg egy db 2,3 as motor áll rendelkezésre, (az én turbó project motorom) ami kiváló állapotban van
most cseréltem benne az összes csapágyat gyűrűt. Vissza lesz alakitva szívónak, rá mennek a 2,8 as fejek
és terv szerint a efi. Szerintem jó lesz, meglátjuk.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Marci Caprija

Post by Bogyo28 »

driver wrote: rá mennek a 2,8 as fejek
és terv szerint a efi. Szerintem jó lesz, meglátjuk.
a gyári EFI-vel biztos nem lesz jó. és ezek szerint papiros se. azért sok sikert...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
driver
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 291
Joined: Sun Dec 26, 2004 6:39 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Szigethalom

Re: Marci Caprija

Post by driver »

Bogyo28 wrote:
driver wrote: rá mennek a 2,8 as fejek
és terv szerint a efi. Szerintem jó lesz, meglátjuk.
a gyári EFI-vel biztos nem lesz jó. és ezek szerint papiros se. azért sok sikert...
De miért is? mert kisebb 500 ccm vel? Én anno a 2,3 at használtam k-jet tel, az teljesen jó volt. Szerintem
az efi is jó lehet max kisebb injektorokkal. Mondjuk 2,4-é.
User avatar
driver
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 291
Joined: Sun Dec 26, 2004 6:39 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Szigethalom

Re: Marci Caprija

Post by driver »

és ezek szerint papiros se.

De stimmelni fog az öntvény kod" A" és a motor kód " YY " ez már elég egy "af" hez.
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: Marci Caprija

Post by White Shark »

driver wrote:Na most az a helyzet,hogy mivel az autó papirilag 2,3 as, azt beszéltük hogy akkor legyen is az igazából is.
Valamiért a Marcinak fontos,hogy minden passzoljon a forgalmival.
Jelenleg egy db 2,3 as motor áll rendelkezésre, (az én turbó project motorom) ami kiváló állapotban van
most cseréltem benne az összes csapágyat gyűrűt. Vissza lesz alakitva szívónak, rá mennek a 2,8 as fejek
és terv szerint a efi. Szerintem jó lesz, meglátjuk.
Véleményem szerint ( ha ez valakit is érdekel ) de azért leírom, két ponton hibádzik az elmélet ,és csak a mechanikára gondolok ,a 2,8 és a 2,9 lökete között óriási a különbség .Ahol a 2,8 még forog bőven tovább ,ott a 2,9 már lerotál.Ez 5800 /perc .Ezzel arra gondolok hogy ha elindul egy magas fordulatra (relatív ) tervezett 2,8 megkap egy lényegesen kisebbre tervezett ecut , az még ereje telje előtt leszabályzódik ,és hogy ez csináljon is valamit ahhoz jóval nagyobb lendkerék kellene.A K-jet a rövid lökethez lett tervezve ,hagyja is forogni.A nagyobb égésterű hengerfej a szívómotorhoz csak akkor szerencsés ha butítod hozzá a vezérműtengelyt is .
User avatar
levelboss
nagyonsokatirogat
Posts: 1065
Joined: Wed Sep 06, 2006 4:05 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Marci Caprija

Post by levelboss »

Arra gondoltam, hogy a mostani EFI kombót rárakni a 2.3-ra úgy, hogy 2.4 EFI-ről kapna ECU-t, injektorokat, meg talán pillangószelepet is. Ha eddig működött, akkor így is működnie kell, nem?!

Egyébként persze, szeretem én az erőt, nehezen is adok alább, mert még ez a kehes 140le/200Nm is nagyon jó.
De egyenlőre nem akarok 3 kilót rákölteni a mocira. Inkább most olcsóbban megúszom, lesz egy jó mocim, ami jó esetben tudja azt, amit a végén a 2.8 tudott a K-Jettel! Nézzétek meg a mérési eredményeket a 2-vel ezelőtti oldalon. 117 PS/165 Nm. Ez leírva nem sok, de még ezzel is igen jó volt.
Maximum meg lehet pöckölni ezt is, habár tudom, hogy nem támogatja a közönség.

Aztán majd ha begőzölök, akkor meg később is bele lehet rakni bármit, ami nem gyári, akkor már úgyis mindegy, hogy mi az.
De én szeretném ezt az EFI-t is hivatalosíttatni, mert hogy elméletileg átalakítási engedély köteles.
Ford Capri 1978 2600 GT :D
Post Reply