bemutatkozások

kötetlen topic...:)

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

Capripower wrote:És a Sierra hátsó tárcsás hátsó szettben hogy működik a kézifék, és hogy lehet összehozni a Capriéval? És ez melyik Sierráé?
bowdennel, kell venned egy sierra bowdent, a hozzávalót, és kis alakítással feltenni.
több típus is van, amihez konkrétan van méretezett lemezem az a 273-as cosworth sierrán sima, scorpioban hűtöttben. de kisebbekhez is meg tudom csinálni seperc alatt, mint pl a sierrára most vettem hátra olyan 255 körülit, gondolom az sűrűbben felbukkan.
tárcsát meg csak felteszed az agyra.
jaa, és kell egy gyűrű a csapágyhoz, mert a konzol vastagabb mint a gyári dobfék tartólemeze.
ennyi.
de ehhez nem ártana az első féken is fejleszteni, mert felborul az egyensúly... és innentől le kell mondani a 13-as felnikről is, mert már a hátsófék sem fér el olyan "kis" kerékben.
legalábbis a ford fékek nem kicsik.

az avensis-é sem fog elférni, emlékeim szerint az sem kisebb. és annak sem az agymérete, sem a lyukköre, sem az távolsága nem jó.
csak gondoltam szólok.
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

CAPRI-3 wrote: az avensis-é sem fog elférni, emlékeim szerint az sem kisebb. és annak sem az agymérete, sem a lyukköre, sem az távolsága nem jó.
csak gondoltam szólok.
Csak a féknyerget szeretném felhasznélni mert a kerékméret az avensisnél 15" tárcsája nem férne el azt tudom
Ford Capri MkI Essex
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

szszaby wrote:
CAPRI-3 wrote: az avensis-é sem fog elférni, emlékeim szerint az sem kisebb. és annak sem az agymérete, sem a lyukköre, sem az távolsága nem jó.
csak gondoltam szólok.
Csak a féknyerget szeretném felhasznélni mert a kerékméret az avensisnél 15" tárcsája nem férne el azt tudom
a tárcsa és a nyereg együtt járnak! a nyereg és főleg a betét általában egy körcikk... egy kis tárcsához nem tudsz nagy nyerget használni illetve mindenképpen félrekopik fordítva pedig oda sem fér. én a 288-as tárcsára a 278-as nyerget sem tudtam használni. egyszerűbben, kevesebb fejfájással megoldod, ha elsózód amit találtál és veszel ford cuccot ami passzol egymáshoz.
nekem sok sok órám van az ilyen kisérletezgetésben, hidd el jobban jársz.
User avatar
Peti
egyedülisszerelhet
Posts: 931
Joined: Tue Jul 12, 2005 5:28 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Peti »

CAPRI-3 wrote: és innentől le kell mondani a 13-as felnikről is, mert már a hátsófék sem fér el olyan "kis" kerékben.
legalábbis a ford fékek nem kicsik.

az avensis-é sem fog elférni, emlékeim szerint az sem kisebb. és annak sem az agymérete, sem a lyukköre, sem az távolsága nem jó.
csak gondoltam szólok.
Köszi, akkor egyenlőre marad a "gyári". Majd, ha 15-ös kerekeim lesznek egyszer, akkor nyúlok bele a fékbe.
'81 Capri 3.0 SHO X-Pack project
'83 Granada 2.8i Ghia X project
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

CAPRI-3 wrote:
szszaby wrote:
CAPRI-3 wrote: az avensis-é sem fog elférni, emlékeim szerint az sem kisebb. és annak sem az agymérete, sem a lyukköre, sem az távolsága nem jó.
csak gondoltam szólok.
Csak a féknyerget szeretném felhasznélni mert a kerékméret az avensisnél 15" tárcsája nem férne el azt tudom
a tárcsa és a nyereg együtt járnak! a nyereg és főleg a betét általában egy körcikk... egy kis tárcsához nem tudsz nagy nyerget használni illetve mindenképpen félrekopik fordítva pedig oda sem fér. én a 288-as tárcsára a 278-as nyerget sem tudtam használni. egyszerűbben, kevesebb fejfájással megoldod, ha elsózód amit találtál és veszel ford cuccot ami passzol egymáshoz.
nekem sok sok órám van az ilyen kisérletezgetésben, hidd el jobban jársz.
Na majd meglátom szeretem a kihívásokat ha sikerül valami rakok fel képeket.
Amúgy egyetértek abban amit írtál, de mért ne, a nyereg nem túl nagy azért választottam ezt.
Ford Capri MkI Essex
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

Na majd meglátom szeretem a kihívásokat ha sikerül valami rakok fel képeket.
Amúgy egyetértek abban amit írtál, de mért ne, a nyereg nem túl nagy azért választottam ezt.
értelek, de te nem...
elmondom mégeccer.
a nyereg és a betét az adott átmérő egy kis cikkelye-része.
ha az az átmérő pl 255 akkor azt nem tudod egy 240-es tárcsára rátenni, mert a betét nem fog egyenletesen felfeküdni, félrekopik. az pedig egyenetlenül terheli a fékdugattyút és a csúszórudakat.
előbb utóbb vmi lekotlik emiatt.
vmi nagyon pici tárcsaszettet tudnék elképzelni hátra, hogy ne kelljen az elejéhez nyúlni és elférjetek a 13-as kerékben.

a neten keresgélve találsz egyébként komplett leírásokat, sőt, rendelni is lehet szetteket.
http://www.caprisport.com
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

Szerintem ne itt vitatkozzunk hanem a Technikai kérdések/tárcsafék hátra témakörben
Ford Capri MkI Essex
User avatar
szunyi24
szerszámadogató
Posts: 21
Joined: Wed May 10, 2006 9:53 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rétság

Post by szunyi24 »

Sziasztok!
Szeretnék bemutatkozni! Ugyan nem caprival, de szerintem egyetértünk, hogy a Taunus sem rossz gép! Sőt!
Ez az enyém, sajnos még csak így frissen fényezve!
http://www.kepfeltoltes.hu/060502/K_p_0 ... es.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/060502/K_p_0 ... es.hu_.jpg
Taunus Tc1
User avatar
Blant
nagyonsokatirogat
Posts: 1352
Joined: Sun Dec 05, 2004 6:24 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Blant »

WUHÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :twisted: :laza: :ru:

Ez barátom nagyon konkrét személygépjármű lesz! Tessék gyorsan összerakni és cííírni vele ezerrel :-D

Respect!
A hangom, a rangom tartom pardon
NEM ELADÓ!
A kedvem, a lelkem, a nemem, a szlengem
NEMM ELLADÓÓ

'78 Ford Capri mkIII Ghia 2,8i EFI, az imádott!
'85 Ford Fiesta mkII 1.6D, az Istencsászár, az 5literrel rohangálós, a hidegben is beindulós.
lakkcipő
kopasz
Posts: 9
Joined: Sat May 13, 2006 9:51 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest , Pestlőrinc
Contact:

Post by lakkcipő »

Sziasztok, Lakkcipő vagyok a sierracornerről! Nagyon szégyelem magam hogy idáig vártam a regisztrációval, ezért ne haragudjatok!
Nekem nincs Caprim, de büszke vagyok rá hogy volt egy 2 literes III-om! Őt is én fényeztem és amikor sajnos el kellett adnom nem telt el egy nap és vitték is! Életem egy nagy tévedése volt hogy megváltam tőle! Mindíg közel marad a lelkemhez ez a típus és a talikon jó egy kicsit nosztalgiázni köztetek!
Talán sikerül ősszel megnyitnom a Lakkcipő Garázst ahová szívesen látok mindenkit a klubotokból!
Sziasztok, Lakkcipő!
User avatar
Peti
egyedülisszerelhet
Posts: 931
Joined: Tue Jul 12, 2005 5:28 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Post by Peti »

lakkcipő wrote:Sziasztok, Lakkcipő vagyok a sierracornerről! Nagyon szégyelem magam hogy idáig vártam a regisztrációval, ezért ne haragudjatok!
Nekem nincs Caprim, de büszke vagyok rá hogy volt egy 2 literes III-om! Őt is én fényeztem és amikor sajnos el kellett adnom nem telt el egy nap és vitték is! Életem egy nagy tévedése volt hogy megváltam tőle! Mindíg közel marad a lelkemhez ez a típus és a talikon jó egy kicsit nosztalgiázni köztetek!
Talán sikerül ősszel megnyitnom a Lakkcipő Garázst ahová szívesen látok mindenkit a klubotokból!
Sziasztok, Lakkcipő!
Üdv itt a fórumon! Naon kasa az oldalad! :) :smt023
'81 Capri 3.0 SHO X-Pack project
'83 Granada 2.8i Ghia X project
lakkcipő
kopasz
Posts: 9
Joined: Sat May 13, 2006 9:51 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest , Pestlőrinc
Contact:

Post by lakkcipő »

Capripower wrote:
lakkcipő wrote:Sziasztok, Lakkcipő vagyok a sierracornerről! Nagyon szégyelem magam hogy idáig vártam a regisztrációval, ezért ne haragudjatok!
Nekem nincs Caprim, de büszke vagyok rá hogy volt egy 2 literes III-om! Őt is én fényeztem és amikor sajnos el kellett adnom nem telt el egy nap és vitték is! Életem egy nagy tévedése volt hogy megváltam tőle! Mindíg közel marad a lelkemhez ez a típus és a talikon jó egy kicsit nosztalgiázni köztetek!
Talán sikerül ősszel megnyitnom a Lakkcipő Garázst ahová szívesen látok mindenkit a klubotokból!
Sziasztok, Lakkcipő!
Üdv itt a fórumon! Naon kasa az oldalad! :) :smt023
Köszi a dícséretet! :D
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

...sztem tök jó lenne, ha az újonnan regisztráltak írnának ide pár sort, mert lehet ti ismeritek egymást de pl én nem és sztem mások sem. Igen, tudom,h én sem ide írtam először!
lakkcipő
kopasz
Posts: 9
Joined: Sat May 13, 2006 9:51 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest , Pestlőrinc
Contact:

Post by lakkcipő »

Sziasztok! A honlapom átköltözött másik szerverre, ezért nem volt napokig elérhető! Sorry! Most megújult képgalériákkal vár benneteket a http://www.lakkcipo.hu ,
Az emilt tudjátok, lakkci@lakkcipo.hu . Aki küldött levelet, kérem, ismételten tegye meg! Köszi! :D
szNika
kopasz
Posts: 1
Joined: Mon Sep 04, 2006 5:51 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szNika »

Sziasztok!

Többszörös letolás után én is regisztráltam.
Nekem nincs CAPRIm, de a férjemnek van.
Többen ismeritek.
Szszaby felesége vagyok.
Imádom az autót.
Mindenkinek további minden jót.
Post Reply