levegős a hűtőrendszer? mit tehetek ellene?

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

Post Reply
afbalint
márokosanistudnézni
Posts: 60
Joined: Mon Jan 16, 2006 11:36 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Magyarorszag/Nemetorszag

levegős a hűtőrendszer? mit tehetek ellene?

Post by afbalint »

Hali,

most raktam egybe a gepet (huto fel lett ujitva, vizpumpa cserelve). Miutan feltoltottem vizzel, azt vettem eszre, hogy amikor a mar bemelegedett motorral leallok, akkor a kiegyenlitotartalyon nyomja ki a vizet. Aztan ha lehul, lemegy a szint a kiegyenlitotartalyban. Ez nem tipikusan annak a jele, hogy legbubi van a rendszerben, es amikor meleg a motor, a legbubi nyomasa megno, kitagul, kinyomja a vizet, majd hules utan osszehuzodik. A motorban maradhat levegozarvany, vagy valamelyik csoben lehet? Gondolom, nem tul egeszseges, ha a blokkban marad egy nem hutott kis sarkocska...
Vagy engedjem le, es toltsem fel ujra a rendszert, hatha most jo lesz...? Van valakinek otlete - vagy tapasztalt valaki mar ilyet? Amugy a csoveket mar nyomgattam, hatha abban szorult meg a levego.
Ja, es a vizpumpa okes, termosztat is szerintem (bemelegedes utan stabil a motorho, nem ingadozik, es nem melegszik tul).
bandi
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: levegős a hűtőrendszer? mit tehetek ellene?

Post by szszaby »

Próbáld még meg azt, hogy ráadod a fűtést és a ventit max fokozatra kapcsolod. Ilyíenkor a radiátorban is jobban megindul a keringés, hátha az a levegős.
Ford Capri MkI Essex
afbalint
márokosanistudnézni
Posts: 60
Joined: Mon Jan 16, 2006 11:36 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Magyarorszag/Nemetorszag

Re: levegős a hűtőrendszer? mit tehetek ellene?

Post by afbalint »

Radtam a futest, igaz a ventit nem - meg nem is tul sokaig. Akkor jobban felfutom a kocsit, hatha megjavul.
Azert nyugtassatok meg, hogy a blokkot csak nem ugy terveztek az okos mernokbacsik, hogy abbol nehezen jojjon ki a levego...
bandi
User avatar
holecz
rengetegetirogatide
Posts: 1599
Joined: Thu Mar 22, 2007 10:45 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Gyöngyös-Szücsi

Re: levegős a hűtőrendszer? mit tehetek ellene?

Post by holecz »

afbalint wrote:Radtam a futest, igaz a ventit nem - meg nem is tul sokaig. Akkor jobban felfutom a kocsit, hatha megjavul.
Azert nyugtassatok meg, hogy a blokkot csak nem ugy terveztek az okos mernokbacsik, hogy abbol nehezen jojjon ki a levego...
Hagyd nyitva a hűtősapkát, várj amíg üzemmeleg lesz a motor és töltögesd folyamatosan a hűtőfolyadékot amig meg nem telik.Amíg a termosztát nem nyit ki addig ott nem enged át annyi vizet, és levegős marad.Nekem így sikerült légteleníteni! :wink: :laza:
'89 Sierra 2,0 DOHC Sedan
+36 70 503 79 54

"Intercars Autóalkatrészek"
(nálam)..
afbalint
márokosanistudnézni
Posts: 60
Joined: Mon Jan 16, 2006 11:36 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Magyarorszag/Nemetorszag

Re: levegős a hűtőrendszer? mit tehetek ellene?

Post by afbalint »

ezer koszonet:-)
bandi
Post Reply