Nem vagyok büszke rá

A forum látogatói álltal épített verdák...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
daniv6
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 243
Joined: Tue Jun 27, 2006 11:21 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Balassagyarmat

Re: Nem vagyok büszke rá

Post by daniv6 »

...........'szomat az egészbe, már 2napja megint nem csináltam semmit 'sszameg, hogy egyszerűen nem érek rá.................. :fcp237:
Az éjszakai szereléseket szeretem, mert akkor mindenki alszik, senkinek nincs semmi kínja, nem csörög a tel, nem kell menni sehova, nincs nyitva semmi, egyszerűen nem'sztat senki, semmi......................má csak az a gáz, hogy én is dög vagyok. Úgyhogy hiába a nagy érdeklődés, sajnos sajnos most nem rakok föl semmit. :smt015
.......őrület!
csak azért is......batman
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Nem vagyok büszke rá

Post by Tibi »

Nyugodtság, errefelé is kevés az idő. Majd elkészül.
1980 Capri MK3
User avatar
DavidMolnar
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 307
Joined: Fri Apr 13, 2007 11:42 am

Re: Nem vagyok büszke rá

Post by DavidMolnar »

Éjszaka viszont szar flex-szelni, a szomszédok baszkurálódnak miatta...
Image
User avatar
daniv6
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 243
Joined: Tue Jun 27, 2006 11:21 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Balassagyarmat

Re: Nem vagyok büszke rá

Post by daniv6 »

Nálunk ez szerencsére nem gond. Inkább az, hogy kivettem szabit a múltkor 5napot, hogy majd szerelek, akkor vettem a hegesztőt, meg új flexet stb, oszt elment az áram. Csak nálam. Olyan ideges lettem, hogy azt hittem szétrobban a fejem. Megcsinálták, megint berendezkedtem, oszt megint elment. Megállazész.
Azóta rendbe rakták aztán rendesen...................most már rajtam a sor. Nehéz azé vaszki...... Úgy lemenni a garázsba, hogy olyat fogok csinálni aminek nem tudom mi lesz a vége!?! Eddig azé olyan nagy baromságot nem csináltam .......................még.
csak azért is......batman
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: Nem vagyok büszke rá

Post by szszaby »

Amikor annó az enyémet elkezdtem kilakatolni én sem tudtam pontosan hogy sikerül. Előtte sose csináltam.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Imi
nemleszgondhasegítis
Posts: 113
Joined: Sun Mar 12, 2006 8:21 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dabas - Vientiane

Re: Nem vagyok büszke rá

Post by Imi »

daniv6 wrote:Köszönöm válaszát Kolléga! :wink: Pillanatnyilag nem vagyok elkenődve, épp a sokadik hullámom felszálló ágában vagyok. Azaz, már soxor úgy volt, hogy a kisautót betolom az Ipolyba, de most a végső elhatározás, hogy megcsinálom. Túl sokáig álltam fölötte tehetetlenül, évekig. A motort az előszobában raktam össze, a család örömére, mert a garázs párás az ócska tető miatt és nem akartam, hogy tönkremenjen. Most már jó a tető, sinen vagyok, leköltöztettem vissza. Sokáig kerestem komplett elejét a kocsinak, de nincs, úgyhogy nekem kell fölépíteni az egész elejét. Ez sok idő, az meg nincs. Már elkezdtem, de még messze a vége.
Üdv! hol vetted a motort? nem Dabason?
User avatar
Jatis
márokosanistudnézni
Posts: 60
Joined: Sat Sep 09, 2006 2:14 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: Nem vagyok büszke rá

Post by Jatis »

DavidMolnar wrote:Éjszaka viszont szar flex-szelni, a szomszédok baszkurálódnak miatta...
Ez hülyeség! :lol:
PFB-k előre!!!

http://www.pfb.hu" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
DavidMolnar
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 307
Joined: Fri Apr 13, 2007 11:42 am

Re: Nem vagyok büszke rá

Post by DavidMolnar »

Mondjuk te mindig prímán oltod a mammert!
Image
Tom
szerszámadogató
Posts: 31
Joined: Sun May 25, 2008 10:54 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Csömör

Re: Nem vagyok büszke rá

Post by Tom »

Hali!

Nagyon csecse lesz a gép! :ba: Nagyon izmos lesz!!
A Sierra bölcső,futómű egy az egybe bement? A gólyaláb is Sierra? Ez érdekelne!

Tom
User avatar
daniv6
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 243
Joined: Tue Jun 27, 2006 11:21 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Balassagyarmat

Re: Nem vagyok büszke rá

Post by daniv6 »

Vettem egy motort Dabasról is asszem 2-3 éve.
Last edited by daniv6 on Thu Oct 02, 2008 7:39 am, edited 1 time in total.
csak azért is......batman
User avatar
daniv6
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 243
Joined: Tue Jun 27, 2006 11:21 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Balassagyarmat

Re: Nem vagyok büszke rá

Post by daniv6 »

A bölcső több darabból van összerakva, Sierra-é a közepe a kormányfelfogatással, kormányművel; Capri-é a bakok meg a kasznihoz rögzítés. +is lett erősítve alul is, hogy tarson.
A gólyaláb passzol. A csúcsnál kellet variálni, a Capri toronyból a gumipogácsát a vasig síkba raktuk, kapott toronycspágyakat is. A stbrúd is Sierra, meg a rögzítő pántjai is. (Kicsit markánsabbak.)
A lengőkar a Sierra-é; mivel ez hosszab, ezért a bölcsőben a felfogatását beljebb raktam. A szilentjei viszont nekem jobban tetszenek, ezért lett ez.
(Még nincs kipróbálva, de elméletileg jónak kell lennie.)
csak azért is......batman
User avatar
Imi
nemleszgondhasegítis
Posts: 113
Joined: Sun Mar 12, 2006 8:21 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dabas - Vientiane

Re: Nem vagyok büszke rá

Post by Imi »

daniv6 wrote:Vettem egy motort Dabasról is asszem 2-3 éve.
Akkor ismerjük egymást. :wink: Az is egy 5.0 Mustang moci volt. Mi lett vele? Sok sikert az átépítéshez!( mi a papírok miatt nem mertünk belekezdeni akkor)
User avatar
daniv6
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 243
Joined: Tue Jun 27, 2006 11:21 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Balassagyarmat

Re: Nem vagyok büszke rá

Post by daniv6 »

Ez egy piros motor volt, valszeg ez lesz az a motor. :wink: Fel kellett újítani. A Makrai-nál csinálták. Van itt valahol róla egy kép is, most fekete/fényes színekben pompázik. Egyébként egy '99es 2.5ös aut Mitsu Gallant árába van. Mert hát ezt szerettem volna venni, és hát a motor lett belőle. :h:
csak azért is......batman
User avatar
daniv6
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 243
Joined: Tue Jun 27, 2006 11:21 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Balassagyarmat

Re: Nem vagyok büszke rá

Post by daniv6 »

Most egy kicsit belendült a "nagy kasznizás", megcsináltam a zárhidat, lámpabiliket, most a hűtő felfogatása van folyamatban. Nekem ugyanis nincs benne az a derékszög cucc, ami az eredeti hűtőt tartja, meg utban is lenne, mert a 2.9i aut Scorpio hűtőjét használom és használtam eddig is. Most ezt a motor miatt előre kell hozni a zárhíd alá, hogy mindenki elférjen.
Utána jön az amitől a legjobban félek: a sárvédők fölillesztése. Sajnos itt nincs kec-mec, ezek is újak, nem lehet csak úgy szabdalni. Aztán még a léc, ami a lámpabiliket köti össze, meg csinálni egy köténylemezt.................
Képeket szándékosan nem teszek fel (még), mert csinálok rajta 1-2 változtatást, amit mindig is szerettem volna. Sztem jó lesz majd, de most még elég groteszk látvány.
csak azért is......batman
Tom
szerszámadogató
Posts: 31
Joined: Sun May 25, 2008 10:54 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Csömör

Re: Nem vagyok büszke rá

Post by Tom »

Akkor,ha jól értem szét lett vágva egy Capri bölcső,meg egy Sierra bölcső és aztán össze hegesztgetted a szükséges darabokat. Ha tudsz teszel még fel képeket az első futóműről,meg a bölcsőröl? Már régóta vágyok rá,hogy valahogy befaragjak egy Sierra futóművet! Előre is köszi!

Tom
Post Reply