Fejlesztések

minden ami a fórummal, galériával, teljes oldallal kapcsolatos

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: Fejlesztések

Post by Tibi »

néha nekem is ilyen, mondjuk most pont nem. Nem tudom min múlik...
1980 Capri MK3
User avatar
adam
egyedülisszerelhet
Posts: 790
Joined: Fri Nov 14, 2008 6:01 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest xiii

Re: Fejlesztések

Post by adam »

daytona wrote: Igen, IE8-am van, de nincs kedvem lecserelni. Foxot mar probaltam egyszer kb 5 eve, nem jott be, visszatertem az IE-hez. Kulonben nem a javascript a hibas, engedelyezve van:

http://postimage.org/image/2adjpyupw/" onclick="window.open(this.href);return false;
Én így tudtam reprodukálni a hibás működést.
Próbáld meg még egyszer azt az FF-t, mert sokat fejlődött.
Sosem lesz kész, csak alakul...
Natalie Driver Gabe

Re: Fejlesztések

Post by Natalie Driver Gabe »

tomtom wrote:2 gép van a neten itt az irodában. az egyiken nem jön be abszolút az új dizájn, a másikon bejön, de azon olyan lassú lett az oldal, mintha kb. betárcsázós net lenne, vagy lehet, hogy egy kicsit lassabb...
Nekem meg olyan mint volt csak más a fejléc meg megjelent egy plussz sáv a bal oldalt, ami gyakorlatilag nem is kellene.
Ez az új design ???
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Fejlesztések

Post by Bogyo28 »

proteus wrote:
Bogyo28 wrote: talán a főoldalt nyissa meg az úr, ne direktben a forum linkjét. de majd az is megváltozik, a direkt link is be fogja dobni a keretet...
Ez talán azért ne legyen erőltetve, mert tényleg, nálam is az 1,7 GHz-es Celeron meg a 2 GB RAM mellett a hiba a készülékemben van és az új honlap gyakorlatilag használhatatlanul lassú, ami igazából azért röhej.
Erőltetve lesz, mert nem a géped lassu hozzá. Asszony gyengébb laptopján is rendes sebességgel megy. Az hogy a hiba az ön készülékében van, azt nem arra írtam, hogy szar a géped és vegyél újat, hanem hogy valami a géped beállításával van, azért lassú. Még nem találtam a környezetemben gépet, amin lassu lenne, ezért nem tudom tesztelni, hogy mi lehet a baj, de dolgozom rajta. Kollégámnak van itt egy régi netbookja, valami kis Atom procis szar, de azon is faszán gyorsan bejön minden. Nem az a cél hogy ne tudjátok használni. Egy cache üritést azért mindenki probáljon már ki, és az sem baj ha egy adobe flash fel van telepítva a gépre (valami új, 10 fölötti). ingyé van, csak le kell tölteni a http://www.adobe.com" onclick="window.open(this.href);return false; -ról. Szeretnénk egy kicsit haladni a korral, persze csak az egészséges mértékben, de sima html alapon már igen beszükültek a lehetőségek.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Fejlesztések

Post by Bogyo28 »

igy kellene hogy kinézzen. ha kész lesz, akkor majd meglesz a többi menüpont is. Felül az uj header, oldalt pedig a meüsáv.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Fejlesztések

Post by Bogyo28 »

szszaby wrote:Nálam késik egy órát. :roll: :lol:
nem csak nálad. a szerver órája nem lett előrébb állítva, de az sajnos nekem nem elérhető, majd szolok az üzemeltetőnek...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Fejlesztések

Post by Bogyo28 »

tomtom wrote:2 gép van a neten itt az irodában. az egyiken nem jön be abszolút az új dizájn, a másikon bejön, de azon olyan lassú lett az oldal, mintha kb. betárcsázós net lenne, vagy lehet, hogy egy kicsit lassabb...
flash mikori rajtuk?
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Fejlesztések

Post by Bogyo28 »

Tibi wrote:
néha nekem is ilyen, mondjuk most pont nem. Nem tudom min múlik...
arról tegyetek fel képet, amikor nem olyan, hogy legyen összehasonlítási alapom. igy nehéz megérteni hogy miről beszéltek...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Fejlesztések

Post by Bogyo28 »

Natalie Driver Gabe wrote:
tomtom wrote:2 gép van a neten itt az irodában. az egyiken nem jön be abszolút az új dizájn, a másikon bejön, de azon olyan lassú lett az oldal, mintha kb. betárcsázós net lenne, vagy lehet, hogy egy kicsit lassabb...
Nekem meg olyan mint volt csak más a fejléc meg megjelent egy plussz sáv a bal oldalt, ami gyakorlatilag nem is kellene.
Ez az új design ???
ne vedd személyeskedésnek, de:

gratulálok! igen, ez az új design. a fejléc azért más, mert az nem a forum fejléce, az el lett távolitva, ami most ott van az a joomla rendszer fejléce. 2 fejléc tök fölösleges lenne. ami gyakorlatilag nem is kell, az pont az olyen felhasználók miatt van ott, akik nem látnak soha az orruknál tovább (nem csak neked szól, vannak sokkal rosszabak is, de szerintem te se nézted meg a főlapot túl sokszor). pl: telefonszámom a régi oldal főoldalán ki volt írva. soha, egyetlen stupid sem találta meg, mert a forumon kivül nem lát semmit, vagy a rosszabb még azt sem találta meg. igy ha a menüsáv állandóan ott van, akkor talán meglátja a maki, hogy van fenn új info a lapon, és nem engem basztat negyvenedszer vele, hogy az hogy és mint van. a forum design-ja direkt nem lett változtatva, mert az tuti hogy millió "nem találom, szar az uj kinézet, nincs is ott, lassu" stb stb üzenetet vonna maga után.

nem kell teljesen ortodoxnak lenni, el kell fogadni az új dolgokat is. kell néha a frissítés.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Natalie Driver Gabe

Re: Fejlesztések

Post by Natalie Driver Gabe »

Bogyo28 wrote:ne vedd személyeskedésnek, de:

gratulálok! igen, ez az új design. a fejléc azért más, mert az nem a forum fejléce, az el lett távolitva, ami most ott van az a joomla rendszer fejléce. 2 fejléc tök fölösleges lenne. ami gyakorlatilag nem is kell, az pont az olyen felhasználók miatt van ott, akik nem látnak soha az orruknál tovább (nem csak neked szól, vannak sokkal rosszabak is, de szerintem te se nézted meg a főlapot túl sokszor). pl: telefonszámom a régi oldal főoldalán ki volt írva. soha, egyetlen stupid sem találta meg, mert a forumon kivül nem lát semmit, vagy a rosszabb még azt sem találta meg. igy ha a menüsáv állandóan ott van, akkor talán meglátja a maki, hogy van fenn új info a lapon, és nem engem basztat negyvenedszer vele, hogy az hogy és mint van. a forum design-ja direkt nem lett változtatva, mert az tuti hogy millió "nem találom, szar az uj kinézet, nincs is ott, lassu" stb stb üzenetet vonna maga után.

nem kell teljesen ortodoxnak lenni, el kell fogadni az új dolgokat is. kell néha a frissítés.
Nekem semmi bajon nincs is vele.
Képzeld tetszik is :metla:
Csak azt hittem nálam nem jelenik meg olyasmi ami másnál igen .
De ezek szerint oksa minden .
Még az óra is pontos. :-)
A címlapot meg néztem s feltünt hogy nincs fenn a számod.
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Fejlesztések

Post by Bogyo28 »

Natalie Driver Gabe wrote:Nekem semmi bajon nincs is vele.
Képzeld tetszik is :metla:
Csak azt hittem nálam nem jelenik meg olyasmi ami másnál igen .
De ezek szerint oksa minden .
Még az óra is pontos. :-)
A címlapot meg néztem s feltünt hogy nincs fenn a számod.
na az érdekes, mert az óra nem jó, legalábbis nálam 1 órát késik. neked mi van a gépeden beállítva az időbeállításoknál?

de a régi lapon te se találtad meg a számomat :laza: :laza: :laza: majd itt is ki lesz írva....
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Natalie Driver Gabe

Re: Fejlesztések

Post by Natalie Driver Gabe »

Bogyo28 wrote:na az érdekes, mert az óra nem jó, legalábbis nálam 1 órát késik.
Most hogy mondod ,már van öt perc eltérés reggel még pontos volt
Bogyo28 wrote: de a régi lapon te se találtad meg a számomat :laza: :laza: :laza: majd itt is ki lesz írva....
NEMIISSS
Nekem meg volt a számod s asszem még a papi adta meg. :evil:
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: Fejlesztések

Post by szszaby »

Natalie Driver Gabe wrote:
Bogyo28 wrote:na az érdekes, mert az óra nem jó, legalábbis nálam 1 órát késik.
Most hogy mondod ,már van öt perc eltérés reggel még pontos volt
Gabe, már nyári időszámítás van, állítsd át az órádat. :mrgreen: Akkor rögtön késni fog nálad is a fórum órája.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Re: Fejlesztések

Post by proteus »

Arra odaszoktam figyelni, hogy a gépemen mindig friss kiegészítők legyenek és gyakorlatilag minden elterjedt/szükséges dolgot felrakok, de akkor majd várom a megoldást, hogy mitől lesz gyorsabb. Viszont azt pl meg lehetne oldani, hogy az ember be tudja állítani magának az oldal felbontását? Ha 3-4 méret közül lehetne választani akkor szerintem az ilyen átméretezési gondok nem merülnének fel.
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: Fejlesztések

Post by Bogyo28 »

proteus wrote:Arra odaszoktam figyelni, hogy a gépemen mindig friss kiegészítők legyenek és gyakorlatilag minden elterjedt/szükséges dolgot felrakok, de akkor majd várom a megoldást, hogy mitől lesz gyorsabb. Viszont azt pl meg lehetne oldani, hogy az ember be tudja állítani magának az oldal felbontását? Ha 3-4 méret közül lehetne választani akkor szerintem az ilyen átméretezési gondok nem merülnének fel.
nem igazán értem a kérdésed. eddig is a monitorod felbontása határozta meg hogy mekkora szélességben látod a forumot. ez most sincs másképpen, csak ott van a szélén a menüsáv. mit akarsz beállíthatóvá tenni?
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Post Reply