bemutatkozások

kötetlen topic...:)

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

ECHC
szerszámadogató
Posts: 37
Joined: Sat Apr 21, 2012 10:59 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Esztergom

Re: bemutatkozások

Post by ECHC »

Sziasztok! Hát akkor bemutatkoznék én is. A nevem a fórumon ECHC, Kb. 10 éve Caprizok, és természetesen imádom. Az első egy citromsárga 1.3-as Mk.II.-es volt, aminek igazából azért kellett mennie, mert nem igazán volt az az aszfaltszaggató típus(meg atomjaira is volt rohadva), épp ezért vettem meg a jelenlegi vasat, ami egy 2.3 GT típusú, nagyon fekete , nagyon gonosz MK. II-es . Az autót 2004-ben vettem, használtam egy darabig, majd jött a teljes szétszedés, lakatolás, fényezés, kárpitozás, meg egy csomó minden. most körülbelül 90%-ban kész van, de közben észrevettük, hogy az állásban a motor is "beállt", úgyhogy ezzel még lesz szívás. Nemsokára teszek fel ide pár képet , aztán remélem idén meglesz végre a műszaki is, és még a tél beállta előtt lehet repeszteni kicsit :burnout: . Sziasztok!
User avatar
adam
egyedülisszerelhet
Posts: 790
Joined: Fri Nov 14, 2008 6:01 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest xiii

Re: bemutatkozások

Post by adam »

Üdv itt közöttünk

Most már csak a saját épülős topicodat hiányoljuk ;-)
ECHC wrote:Sziasztok! Hát akkor bemutatkoznék én is. A nevem a fórumon ECHC, Kb. 10 éve Caprizok, és természetesen imádom. Az első egy citromsárga 1.3-as Mk.II.-es volt, aminek igazából azért kellett mennie, mert nem igazán volt az az aszfaltszaggató típus(meg atomjaira is volt rohadva), épp ezért vettem meg a jelenlegi vasat, ami egy 2.3 GT típusú, nagyon fekete , nagyon gonosz MK. II-es . Az autót 2004-ben vettem, használtam egy darabig, majd jött a teljes szétszedés, lakatolás, fényezés, kárpitozás, meg egy csomó minden. most körülbelül 90%-ban kész van, de közben észrevettük, hogy az állásban a motor is "beállt", úgyhogy ezzel még lesz szívás. Nemsokára teszek fel ide pár képet , aztán remélem idén meglesz végre a műszaki is, és még a tél beállta előtt lehet repeszteni kicsit :burnout: . Sziasztok!
Sosem lesz kész, csak alakul...
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Re: bemutatkozások

Post by tomtom »

hali!
képet, képet!

(olyan ritka mostanában a kettes...)
- capri mkII '76 2.3
- tau tcII '79 1.6 GT
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: bemutatkozások

Post by szszaby »

Üdv itt és kérjük a képeket. :burnout:
Ford Capri MkI Essex
ECHC
szerszámadogató
Posts: 37
Joined: Sat Apr 21, 2012 10:59 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Esztergom

Re: bemutatkozások

Post by ECHC »

Hi! Ok...ezek után muszáj lesz csinálnom egy saját " épülő vasak" topicot, és ígérem jönnek a fotók is...sziasztok!...u.i:..mostanában tényleg nem sok kettest látni, pedig nekem ez a nagy kedvenc, szeretem, hogy több még rajta a króm, és kevesebb a műanyag, mint a hármason..
User avatar
daytona
egyedülisszerelhet
Posts: 798
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Zseliz, SK - Budapest III.ker
Contact:

Re: bemutatkozások

Post by daytona »

Szia! Udv itt! :-)
Ford Taunus Knudsen 1975
Ford Sierra XR4i 1983
Fiat 125P 1977
Volvo V70 1998
Renault Clio 1.2 8v 2004
Honda CB500T 1976
Danikám

Re: bemutatkozások

Post by Danikám »

Sziasztok!

Elnézést kívánok, hogy nem ide írtam először, de annyi itt a topik és a téma, hogy a bemutatkozás felett átsiklottam.

Szóval Dani vagyok, és bolondulok az olyan autókért és motorokért amikben nincs fedélzeti kompjúter, abs, asr, meg az összes 3 vagy több betűs varázslat, se semmi mágia. Egyszerűbben fogalmazva, szeretem a "régi" dolgokat, amiket egy életre terveztek - még ha nem is mindig sikerrel - nem csak a garancia lejártáig.

Caprisnak nevezni még nem merném magam, hisz egyelőre nincs saját Caprim, de miután tavaly életemben először találkoztam eggyel Budapesten rögtön szerelmes lettem. Jelenleg próbálok minél több információt magamba szívni a típusról, hogy lehetőségeimhez mérten a számomra legmegfelelőbb darabért adjak pénzt, és azt a lehető legjobb módon tudjam a saját képemre formálni. Ennek a törekvésnek egyik következménye, hogy ide keveredtem a klub fórumra, és ontom magamból a hülyeséget, ill. teszem fel a dilettáns kérdéseket. :)

Ezen kívül sok mindenhez értek, de semmihez sem igazán; valamint ha hajnali háromkor földutakon motorozok le a tóra csobbanni egyet, akkor nem húzok sisakot, nehogy összekarcoljam. :)
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Re: bemutatkozások

Post by Tibi »

Helo,

végső soron nagyjából jó helyen jársz :-)

Elvárások vannak ?
1980 Capri MK3
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: bemutatkozások

Post by szszaby »

Üdv itt nálunk, remélem találsz magadnak, megfelelő Caprit.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
daytona
egyedülisszerelhet
Posts: 798
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Zseliz, SK - Budapest III.ker
Contact:

Re: bemutatkozások

Post by daytona »

Udv itt! :-D
Ford Taunus Knudsen 1975
Ford Sierra XR4i 1983
Fiat 125P 1977
Volvo V70 1998
Renault Clio 1.2 8v 2004
Honda CB500T 1976
Danikám

Re: bemutatkozások

Post by Danikám »

Tibi wrote:Helo,

végső soron nagyjából jó helyen jársz :-)

Elvárások vannak ?
Persze, hogy vannak!
Nézzen ki úgy, mint az avataromon lévő Perana, legyen 300 lóerős, városban egyen 4 litert, autópályán 2-t, és mindezt ingyen vagy annál olcsóbban. Szóval csak a realitás talaján létezem. :)

Viccet félretéve... Megjelenésre valóban hasonló a szívem vágya, csak mondjuk a "pályautós" matricák nélkül - hisz a hétköznapi forgalomban nem mutatna olyan jól szerintem - és 100- max. 140 paripával, megfizethető fogyasztással. A V6 hangját imádom, így azt sem bánnám ha azzal megoldható lenne ez a fogyasztás és teljesítmény. De persze még mint azt említettem, teljesen kezdő vagyok a témában, így még azzal sem vagyok teljesen tisztában, hogy mit lehet és mit nem. :)

Egyébként amennyiben nem túl nagy pofátlanság kopaszként kuncsorogni, szívesen fogadok bármilyen szakirodalmat a típus ?mindhárom? generációjáról, de főleg az MKIII érint. Olvastam a sajnálatos esetet a "szerzői jogokat sértő magatartásról" így azt inkább nem kérném, hogy küldjetek is bármit, viszont ha útbaigazítanátok merre kutassak, honnan töltsek le, az is nagy segítség lenne.
User avatar
proteus
rengetegetirogatide
Posts: 1629
Joined: Mon Dec 13, 2004 7:15 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Rákosszentmihály

Re: bemutatkozások

Post by proteus »

Capri.pl, aztán ott lehet csemegézni.
Alfa Romeo 145 1.6 boxer - 1995

MZ ES 125/1 - 1970
User avatar
daytona
egyedülisszerelhet
Posts: 798
Joined: Mon Jan 26, 2009 5:45 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Zseliz, SK - Budapest III.ker
Contact:

Re: bemutatkozások

Post by daytona »

Meg ha tenyleg komolyan gondolod a Caprizast, akkor beleinvesztalhatsz egy Haynes kezikonyvbe ;-) Az ujak ara 5-6 ropi, de hasznaltat is lehet venni az ebayrol.
Ford Taunus Knudsen 1975
Ford Sierra XR4i 1983
Fiat 125P 1977
Volvo V70 1998
Renault Clio 1.2 8v 2004
Honda CB500T 1976
User avatar
BlackMetal
kopasz
Posts: 8
Joined: Thu Nov 01, 2012 9:19 pm

Re: bemutatkozások

Post by BlackMetal »

DSCF1726.JPG
DSCF1726.JPG (192.16 KiB) Viewed 5517 times
DSCF1724.JPG
DSCF1724.JPG (199.42 KiB) Viewed 5520 times
Üdv. minden ismerős és ismeretlen Caprisnak és Ford imádónak.

Akkor elkezdeném az első lépéssel a bemutatkozással. Lacinak hívnak a fórumon BlackMetal néven fogtok velem találkozni, sajnos a netes hozzáférésem elég korlátozott. Sokat gondolkoztam a fórumos néven de az élet és a sors úgy hozta, hogy mivel eddig két Caprim volt és mindkettő FEKETE (sőt az előző gazdijuk neve is az :metla: :ru: ) így adta magát a FeketeVas. Ebből a pár sorból pedig szerintem több embernek beugrik ki vagyok.
Első autóm az a Capri volt melynek oldalablakán a Pudva felirat díszeleg. Kálmikám: le a kalappal előtted, és az autód előtt. Figyelemmel kísértem a felújítást, hallottam a híreket, és szívből örülök, hogy tényleg a lehető legjobb kezekbe került az autó!!! :lol:
Második Caprim, mely egy éve van nálam a VASPARIPA. Nem kellett sok álmatlan éjszaka ahhoz hogy eldöntsem: MEGINT KELL EGY CAPRI. Az autó jelenleg garázsban pihen és folyik a műszakira való felkészülés, valamint egy-két műszaki probléma elhárítása. Épp a napokban készültek el a felnik és lettek felgumizva. (8,5 col elől, 9,5col hátul)
Útban van a difialkatrészem is és közben zajlik a hátsó híd leszerelése, felújjítása,festése.
Már a lambdaszondák is megvannak, csak sajnos még nem nálam :-(
Aki esetleg nem ismerné az autót néhány techikai adat:
-1979 MKIII
-2.9 Cosworth motor
-50-es hengerenkénti leömlők, Janó rendszerrel
-első futóműben egyedi gátlók,Transit rugók, ültetés,kemény szilentek
-Isotta állítható kagylók, fekete 3pontos Sparco övek
Köszönöm megtisztelő figyelmeteket, és a lehetőséget, hogy itt lehetek.
Most pedig megpróbálkozom a képfeltöltéssel.

Jó munkához idő kell de megküzdöttem a képpel és úgy néz ki a netes kapcsolat is megoldódott.
Last edited by BlackMetal on Sat Nov 01, 2014 5:00 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Peti
egyedülisszerelhet
Posts: 931
Joined: Tue Jul 12, 2005 5:28 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest

Re: bemutatkozások

Post by Peti »

Üdv itt, hajrá! 8-)
'81 Capri 3.0 SHO X-Pack project
'83 Granada 2.8i Ghia X project
Post Reply