2.9i motor kérdések

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: 2.9i motor kérdések

Post by Bogyo28 »

szszaby wrote:Ezeknél a hőfok jeladó nem másik van beépítve a kompinak?
de, az 2 lábu, a müszerfalhoz 1 lábu megy, de szerintem ezt Árpi is tudja. a melegen nincs szikra az szerintem vagy gyujtásmodul, ami 2.9-nél lehet a gyujtáselosztó oldalára csavarozva, vagy lehet külön is, fekete TFI modul. Ha annak cseréje sem segít, akkor meg az elosztóban levő HALL jeladó lehet még. HALL jeladó ledes próbalámpával könnyen kimérhető, hogy jó e...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Árpi
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 326
Joined: Mon Jan 31, 2005 4:26 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar
Contact:

Re: 2.9i motor kérdések

Post by Árpi »

Bogyo28 wrote:
szszaby wrote:Ezeknél a hőfok jeladó nem másik van beépítve a kompinak?
de, az 2 lábu, a müszerfalhoz 1 lábu megy, de szerintem ezt Árpi is tudja. a melegen nincs szikra az szerintem vagy gyujtásmodul, ami 2.9-nél lehet a gyujtáselosztó oldalára csavarozva, vagy lehet külön is, fekete TFI modul. Ha annak cseréje sem segít, akkor meg az elosztóban levő HALL jeladó lehet még. HALL jeladó ledes próbalámpával könnyen kimérhető, hogy jó e...
A TFI modult ki lehet mérni és kb hol keressem ?
Granada 1977 2.0i V6
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: 2.9i motor kérdések

Post by Bogyo28 »

Árpi wrote:
Bogyo28 wrote:
szszaby wrote:Ezeknél a hőfok jeladó nem másik van beépítve a kompinak?
de, az 2 lábu, a müszerfalhoz 1 lábu megy, de szerintem ezt Árpi is tudja. a melegen nincs szikra az szerintem vagy gyujtásmodul, ami 2.9-nél lehet a gyujtáselosztó oldalára csavarozva, vagy lehet külön is, fekete TFI modul. Ha annak cseréje sem segít, akkor meg az elosztóban levő HALL jeladó lehet még. HALL jeladó ledes próbalámpával könnyen kimérhető, hogy jó e...
A TFI modult ki lehet mérni és kb hol keressem ?
kimérni multiméterrel nem lehet. vagy az elosztó oldalán van, és 5,5 mm-es csökulcsal tudod leszedni:

http://www.ebay.com/itm/Ford-2300-2-3-2 ... d4&vxp=mtr" onclick="window.open(this.href);return false;

vagy egy alu lapon van rajta valahol a bodén:

http://www.ebay.com/itm/1994-95-Mustang ... 75&vxp=mtr" onclick="window.open(this.href);return false;

fekete szinü cucc...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
Árpi
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 326
Joined: Mon Jan 31, 2005 4:26 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar
Contact:

Re: 2.9i motor kérdések

Post by Árpi »

Köszönöm :ru:
Granada 1977 2.0i V6
Árpi
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 326
Joined: Mon Jan 31, 2005 4:26 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar
Contact:

Re: 2.9i motor kérdések

Post by Árpi »

A tfi modul nekem most a gyujtástornyon van , érdemes elrakni valami "hidegebb" helyre ?
Granada 1977 2.0i V6
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: 2.9i motor kérdések

Post by Bogyo28 »

Árpi wrote:A tfi modul nekem most a gyujtástornyon van , érdemes elrakni valami "hidegebb" helyre ?
nem, és macerás is lenne, mert van ott 3 csati, ami a hall jeladoból jön. normál müködés esetén az ott nem számít az a meleg ami ott van. a távol elhelyezett cucc az máshogy van vezetékelve is...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
vasparipa
egyedülisszerelhet
Posts: 521
Joined: Sun Apr 29, 2007 6:08 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Főd

Re: 2.9i motor kérdések

Post by vasparipa »

Gyerekek HELP!
A minap hívott Vasparipa új gazdija, hogy elakadt a húszmilliós kérdésnél. A telefonos segítséget, meg a felezőt elhasználta, már csak a közönségben bízik.
A kérdés:
Az autó hidegen kb.: a tizedik indítózásra indul be, de a FORD.számot csak a gázpedál finom, ütemes rugdosására képes tartani, nagyobb gázadásra, vagy gázelvételre lefullad. Kb 5-10 perc ilyen játék után, egyszer csak hirtelen rendbe jön, megjön az erő, tiltásig forog, -semmi gond. Aztán leállítjuk, majd újraindítás után ( kb 1 prec múlva ) ismét kezdődik az egész cirkusz.
Az autó régebben napi használatban volt, pöcc- röff, sosem csinált ilyent. Ez először akkor jelentkezett, mikor 6 hónap ácsi után próbáltam beindítani. Sok mindent próbáltunk már, most nem írnám le. Tipp?
Negatív!...Az alkoholmentes sör nem szerepel az adatbázisomban!!!
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Re: 2.9i motor kérdések

Post by Bogyo28 »

vasparipa wrote:Gyerekek HELP!
A minap hívott Vasparipa új gazdija, hogy elakadt a húszmilliós kérdésnél. A telefonos segítséget, meg a felezőt elhasználta, már csak a közönségben bízik.
A kérdés:
Az autó hidegen kb.: a tizedik indítózásra indul be, de a FORD.számot csak a gázpedál finom, ütemes rugdosására képes tartani, nagyobb gázadásra, vagy gázelvételre lefullad. Kb 5-10 perc ilyen játék után, egyszer csak hirtelen rendbe jön, megjön az erő, tiltásig forog, -semmi gond. Aztán leállítjuk, majd újraindítás után ( kb 1 prec múlva ) ismét kezdődik az egész cirkusz.
Az autó régebben napi használatban volt, pöcc- röff, sosem csinált ilyent. Ez először akkor jelentkezett, mikor 6 hónap ácsi után próbáltam beindítani. Sok mindent próbáltunk már, most nem írnám le. Tipp?
lambdák lehúz, összes csati átnéz megpucol, vízhőmérő jeladó és légtömegmérő erősen megvizsgál, akár le is húz és ugy próbál...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
White Shark
nagyonsokatirogat
Posts: 1028
Joined: Fri Feb 05, 2010 2:18 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Székesfehérvár

Re: 2.9i motor kérdések

Post by White Shark »

Esetleg ,itt is megállt az alapjárati motor tengelye ,vagy kockásan mozog .
Post Reply