elektromossag

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

Nehogy rárakjátok azt a villámhárítós szart ! Inkább csapjon agyon az áram :D:D
1980 Capri MK3
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

Tibi wrote:Nehogy rárakjátok azt a villámhárítós szart ! Inkább csapjon agyon az áram :D:D
Ha létezne akkor amúgy is beraknám a kocsi alá, hogy ne látszódjon, de már kúrvára idegesít, a csipkelődése.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

szszaby wrote:
Tibi wrote:Nehogy rárakjátok azt a villámhárítós szart ! Inkább csapjon agyon az áram :D:D
Ha létezne akkor amúgy is beraknám a kocsi alá, hogy ne látszódjon, de már kúrvára idegesít, a csipkelődése.
mivel a 12 volt nem ráz, ezért csak a gyujtás nagyfesze vagy egyéb forgo cucc (pl generátor) tud töltést felhalmozni a kasznin. nézd át hogy az aksi testelések és a gyujtás körül a kábelek rendben vannak e...
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
capriv6
egyedülisszerelhet
Posts: 530
Joined: Sun Oct 22, 2006 12:25 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Contact:

Ráz!!

Post by capriv6 »

Ami szerintem igazán tud csapkodni kocsiban az a statikus feltöltödés (tudod PVC csö + Müszál + kicsi dörzsike =meglepetés csatt)
vagy valami a rádióban nem koser valami a táp részénél...
Egyfolytában ráz v. csak pillanatra mikor megérinted?
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Re: Ráz!!

Post by szszaby »

capriv6 wrote: Egyfolytában ráz v. csak pillanatra mikor megérinted?
Csak egy pillanatra amikor kiszállok.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

bogyo28 wrote: mivel a 12 volt nem ráz, ezért csak a gyujtás nagyfesze vagy egyéb forgo cucc (pl generátor) tud töltést felhalmozni a kasznin. nézd át hogy az aksi testelések és a gyujtás körül a kábelek rendben vannak e...
Majd nemsoká jön a motorcsere és akkor majd át lesz nézve minden ilyen. Addig Én már nem baszkurálom, max nem érek hozzá úgy csukom be az ajtót. :wink:
Ford Capri MkI Essex
afbalint
márokosanistudnézni
Posts: 60
Joined: Mon Jan 16, 2006 11:36 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Magyarorszag/Nemetorszag

Post by afbalint »

Erre a razasra ha tud valaki vmi okosat, az engem is erdekel! Nekem a Renault twingom kezdett el egy honapja razni, ha kiszallok a kocsibol es becsukom az ajtot, mindig megraz. Eleg idegesito...Utana kovetkezo kiszallasig semmi, de akkor megint. Mar ugy szallok ki a kocsibol (hulyenek neznek), hogy hirtelen rovid idore hozzaerintem a kezem az ajtohoz, akkor kisul, es csak utana csukom be...Es a vicc az, hogy belulrol nem raz a fem burkolat, csak kivulrol -pedig elvileg femesen ossze van kotve...
bandi
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

afbalint wrote:Erre a razasra ha tud valaki vmi okosat, az engem is erdekel! Nekem a Renault twingom kezdett el egy honapja razni, ha kiszallok a kocsibol es becsukom az ajtot, mindig megraz. Eleg idegesito...Utana kovetkezo kiszallasig semmi, de akkor megint. Mar ugy szallok ki a kocsibol (hulyenek neznek), hogy hirtelen rovid idore hozzaerintem a kezem az ajtohoz, akkor kisul, es csak utana csukom be...Es a vicc az, hogy belulrol nem raz a fem burkolat, csak kivulrol -pedig elvileg femesen ossze van kotve...
Azért, mert ha bent ülsz akkor az autóhoz képest nem vezetel csak ha kiszállsz akkor földeled le.
Ford Capri MkI Essex
User avatar
TÉCSÉ
offtopiccommando
Posts: 1943
Joined: Sun Sep 03, 2006 2:40 pm
ClassicFord klubtag?: Igen

Post by TÉCSÉ »

szszaby wrote:
afbalint wrote:Erre a razasra ha tud valaki vmi okosat, az engem is erdekel! Nekem a Renault twingom kezdett el egy honapja razni, ha kiszallok a kocsibol es becsukom az ajtot, mindig megraz. Eleg idegesito...Utana kovetkezo kiszallasig semmi, de akkor megint. Mar ugy szallok ki a kocsibol (hulyenek neznek), hogy hirtelen rovid idore hozzaerintem a kezem az ajtohoz, akkor kisul, es csak utana csukom be...Es a vicc az, hogy belulrol nem raz a fem burkolat, csak kivulrol -pedig elvileg femesen ossze van kotve...
Azért, mert ha bent ülsz akkor az autóhoz képest nem vezetel csak ha kiszállsz akkor földeled le.
Jól beszél Szaby !!!
Földeld le az autót lánccal... :wink: :twisted: 8)
http://www.myspace.com/fordcapriclub" onclick="window.open(this.href);return false;

A démonokat dobokkal elűző bennszülötteket nem értik meg a civilizált népek, akik dudálással próbálják szétoszlatni a dugót.
User avatar
Hattyu
rengetegetirogatide
Posts: 1555
Joined: Fri Oct 06, 2006 10:46 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc vagy a TESCO
Contact:

Post by Hattyu »

TÉCSÉ wrote:
szszaby wrote:
afbalint wrote:Erre a razasra ha tud valaki vmi okosat, az engem is erdekel! Nekem a Renault twingom kezdett el egy honapja razni, ha kiszallok a kocsibol es becsukom az ajtot, mindig megraz. Eleg idegesito...Utana kovetkezo kiszallasig semmi, de akkor megint. Mar ugy szallok ki a kocsibol (hulyenek neznek), hogy hirtelen rovid idore hozzaerintem a kezem az ajtohoz, akkor kisul, es csak utana csukom be...Es a vicc az, hogy belulrol nem raz a fem burkolat, csak kivulrol -pedig elvileg femesen ossze van kotve...
Azért, mert ha bent ülsz akkor az autóhoz képest nem vezetel csak ha kiszállsz akkor földeled le.
Jól beszél Szaby !!!
Földeld le az autót lánccal... :wink: :twisted: 8)
És akkor már busznak lehet nevezni :lol: :twisted:
71' Taunus 2a 1.3 s4 to ??? :)(a feltámasztásos)
"A Remény hal meg utoljára!"
Trust no one!!
Iván

Post by Iván »

De mé csak melegbe ráz?télen sose vót!!!
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

Iván wrote:De mé csak melegbe ráz?télen sose vót!!!
Mégazhogy melegbe, de ezelőtt sose rázott engem csak mást, de az meg nem érdekel. 8) :lol:
Ford Capri MkI Essex
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

Bogyó, volt korábban szó biztosítéktábla fejlesztésről, sajnos nem találtam a témát meg azt is tudom, hogy sok dolgod van, de van már ilyen?
1980 Capri MK3
User avatar
tomtom
egyedülisszerelhet
Posts: 779
Joined: Tue Jan 25, 2005 1:58 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Kaposvár

Post by tomtom »

szszaby wrote:
afbalint wrote:Erre a razasra ha tud valaki vmi okosat, az engem is erdekel! Nekem a Renault twingom kezdett el egy honapja razni, ha kiszallok a kocsibol es becsukom az ajtot, mindig megraz. Eleg idegesito...Utana kovetkezo kiszallasig semmi, de akkor megint. Mar ugy szallok ki a kocsibol (hulyenek neznek), hogy hirtelen rovid idore hozzaerintem a kezem az ajtohoz, akkor kisul, es csak utana csukom be...Es a vicc az, hogy belulrol nem raz a fem burkolat, csak kivulrol -pedig elvileg femesen ossze van kotve...
Azért, mert ha bent ülsz akkor az autóhoz képest nem vezetel csak ha kiszállsz akkor földeled le.
:smt018

a kaszni belül nem fog rázni sosem. faraday kalitkaként működik. ezért biztonságos viharban, mert a villámcsapás ellen tökéletes védelmet nyújt.

szszaby!

szerintem kísérletezz különböző lábbelikkel!
:wink:

:fcp45:
User avatar
szszaby
rengetegetirogatide
Posts: 4629
Joined: Tue Jun 28, 2005 2:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Karcag

Post by szszaby »

Amióta motorcsere lett nem ráz, elmúlt ez a szokása.
Ford Capri MkI Essex
Post Reply