Hátsó laprugó, az örök probléma

mindenféle kapcsolódó technikai kérdés, megoldások, ötletek...

Moderators: SONI, Pudva, Bogyo28

User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

Egy nap alatt bevállalják a ki-be szerelést, felújítást? Vagy egyszerűbb kiszedni és úgy odavinni hozzájuk? Nagyon érik nekem is egy ilyesmi...
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

nah, megvan a szilentezés is.
12.000 volt a 4 új szilent, de nem ám úgy beleöntve és elvágva, mint régen láttam vhol:)
szépen van megcsinálva, mintha gyári lenne, pöpeccc!
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

Szia!

Mennyi volt kompletten a két laprugó ki/be szerelése, felújítása, szilentezése? Valami ilyesmin gondolkodom most, nagyon beleér már hátul a gumi a legkisebb bukkanón is... :? és mennyi idő alatt kivitelezhető?
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
User avatar
Kola
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 218
Joined: Sun Dec 05, 2004 5:37 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Dunakanyar-Kismaros

Post by Kola »

CAPRI-3 wrote:na, hozzáférek:)

most hoztam el rugókat Vöröséktoől, xar is volt, törött is volt, 23.000Ft is volt... hétfőn viszem Lenkeyékhez szilentezni, aztán mászik vissza kocsi alá... csak nem az enyém alá:)
képek lesznek, eredményekről referálok, ahogy tudok.
ezt örömmel olvasom :ru: :ba: :ba: :ba: :pia:
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

taunus73sw wrote:Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!
A problémát felújított 2,8i rugóval orvosoltam. 30 000 Pénz volt, de a szilentek is újak benne. Remélem ezentúl a seggét már fennt hordja majd.
Hello
miben különbözik a 2.8i rugó a többitől ??? köszi
User avatar
gizmo
Überführer
Posts: 1359
Joined: Mon Nov 29, 2004 4:54 pm
ClassicFord klubtag?: Nem
Contact:

Post by gizmo »

egy lap-ból áll, a többi pedig több lapos... ez biztos, esetleg erősebb is?
- '79 Ford Capri 2.8
- '91 Ford Sierra DOHC
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

gizmo wrote:egy lap-ból áll, a többi pedig több lapos... ez biztos, esetleg erősebb is?
erosebb es rugalmasabb is az egy lap miatt, de kemenyebb es alacsonyabban van tole a kocsi segge... gyari ultetes.
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

...azért kérdezem mert nem kell sokkal 50 felé menni,h 1-1 bukkanó miatt belevágjon a hátsókerékbe :( . Szerintetek lehet olyat "házilag" (van egy hely ahol régen hajlítottak teherautó rugókat) hajlítani vagy maradjanak a mostaniak és azt csináljuk meg rendesen? Milyen vastag/széles a 2.8i rugója, ezt tudja vki? Előre is köszi.
Üdv Tibi
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

Tibi wrote:...azért kérdezem mert nem kell sokkal 50 felé menni,h 1-1 bukkanó miatt belevágjon a hátsókerékbe :( . Szerintetek lehet olyat "házilag" (van egy hely ahol régen hajlítottak teherautó rugókat) hajlítani vagy maradjanak a mostaniak és azt csináljuk meg rendesen? Milyen vastag/széles a 2.8i rugója, ezt tudja vki? Előre is köszi.
Üdv Tibi
nem szelesebb, egy picivel vastagabb lap, ami kozepen kb 2 centire dagad, a ket szele fele vekonyodik.
a legegyszerubb, hogy eloszor is peremezzetek vissza a hatso sarvedoiv peremet, masreszt a sajat rugoidat profin megcsinaljak a Voros-ek, errol mar irtam korabban. 1laposat gyartatni egyedileg???? felesleges penzkidobas.
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

akkor valszeg marad az eredeti, nem akarok belemenni ha bonyolult. Vörösékrol olvastam sok jót de sztem itt Miskolcon lesz ez +csinálva itt is van jó szakműhely úgy hallottam.(Viszont nemtom találkoztál/tatok olyannal,h nem vállalták el a gép javítását mert, h öreg autó blablabla...én igen sajnos)
Ez a "visszaperemezés" hogy néz ki egélsz pontosan. Az a részt ami a kerékívnél visszza van hajtva levágjuk????
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

neeeemm vagunk le semmit, az ugyanugy hasitgatna a gumidat... szepen vissza kell hajtani egeszen a sarvedoivhez... ovatos es ugyes kezzel lassan de biztosan, sikerulni fog. ezt meg fenyezes elott meg szoktuk csinalni minden auton.

ha nem talalsz megfelelo embert, akkor szolj, elviszek en 1 garniturat a Vorosekhez es amikor kesz, felautozol es kicsereljuk, a tiedet meg itthagyod cserebe. de en mindenkeppen ajanlanam a szilentezest is, mert sokkal jobb lesz es ha mar koltesz ra es szerelsz is, akkor jo sokaig ne kelljen ujra hozzanyulni. ebben az esetben kb soha tobbet.
ha ram hallgacc, azt csinalsz, amit akarsz:)
User avatar
Bogyo28
Überführer
Posts: 5459
Joined: Sat Dec 04, 2004 9:11 pm
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Budapest-Budakalász
Contact:

Post by Bogyo28 »

csak azt tudom mondani mint capri-3. én is tul vagyok egy Vörös féle felujításon + egy szilentezésen (Lenkey asszem). 3 éve és áll mint a cövek. olyan magasra csinálják ahogy kéred.
"...ha Detroit-nak végevan, a világnak végevan..."
"...akkor vedd meg ezt, vagy egy ilyet..."

...A Xikla...

1978 Ford Capri MKIII 2.9 V6 24V cosworth
1974 Ford Transit MKI 1.7 V4
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

na +lássuk itthon mit bírnak a szakik, de a hétvégi összeröffenést nem akarom bukni vmi csúszás miatt, inkááb szakadjon le a gumi :) ami lehet le is fog ettől függetlenül :D
User avatar
Tibi
rengetegetirogatide
Posts: 4408
Joined: Tue May 31, 2005 10:12 am
ClassicFord klubtag?: Igen
Location: Miskolc - Bp
Contact:

Post by Tibi »

Hello
milyen/mekkora szilent kell a rugóba??? Milyen típus, márka jó bele? Köszi
CAPRI-3
akárhozzáisnyulhatvalamihez
Posts: 427
Joined: Sun Dec 05, 2004 12:21 pm

Post by CAPRI-3 »

nincs utánhányott tudtommal.
senki soha nem intézett még sztem, hanem vittük Lenkey-ékhez és megcsináltattuk.
ha vki tud mást, szóljon.

kintről pl Powerflex.... de minek?:)
Post Reply