Page 1 of 1

Uj vizsgáztatás május 1-töl

Posted: Tue May 01, 2007 9:18 pm
by capriv6
Találtam egy ciket (jo olvasást)

A lopott kocsikat kiszűri az új rendszer
Az új számítógépes program lényege: a járművek azonosító jeleit összevetni a központi nyilvántartás adataival, s így kiszűrniaz átalakított és lopott autókat.

A műszaki vizsgáztatást új számítógépes program segíti május 1-jétől, amelyet minden megyei kijelölt állomáson bevezetnek. Országosan ez több mint négyszáz, a megyében pedig 32 műszaki állomáshelyet érint.

Az új számítógépes program lényege: a járművek azonosító jeleit összevetni a központi nyilvántartás adataival. Az eljárás azt szolgálja, hogy kiszűrje azokat, melyek adataiban eltérés tapasztalható, főként a lopott, átalakított járműveket.

Az integrált vizsgálat elsődlegesen azon járműveket érinti, melyek még nem vettek részt ilyen, vagy előzetes eredetiségvizsgálaton.

[b]Integrált vizsgálat [/b]

Több olvasónk tévesen értelmezte a médiában megjelent információt, miszerint minden műszaki vizsga esetében meg kell fizetni az integrált vizsgálat díját, ami plusz 7200 forintot jelentene. Ez nincs így, hiszen csak azokban az esetekben kell a plusz díjat megfizetni, ha a központi nyilvántartás adatai alapján az integrált vizsgálatot elrendelik.

Egyébként a jelenlegi hatósági vizsgadíj személygépkocsi esetén 7700 forint, plusz a címke vagy az adatlap díja. Volt aki azt kérdezte, hogy érdemes-e hamarabb elvinni a kocsiját műszaki vizsgára még május 1. előtt.

Posted: Sun May 13, 2007 12:51 am
by Terka
Remek :lol: meg egy dolog amiert fizetni kell vajon meg mit talalnak ki :?: igy is tobb tizezer forintba kerul egy auto fenntartasa es mindezer cserebe meg az utak is hasznalhatatlanok.Gratulalok!

Posted: Fri Jun 08, 2007 9:45 am
by stpetya
Valaki!!Most érvényben van-e olyan törvénykezés,amely megakadályozza hogy hivatalos úton forgalmiba jegyzetten nagyobb köbcentis motorra cseréljem a gyárit?Mert egy ismerős szerint nem lehet,csak ugyanolyan űrtartalmú blokkra... :?:

Posted: Fri Jun 08, 2007 11:43 am
by DavidMolnar
Lehet!
-papíros motor
-tervdokumentáció gyártótól, hogy tényleg létezett olyan motorral a gk, illetőleg milyen átalakítok kellenek ahhoz a teljesítményszinthez
-szakműhelyes beépítési igazolás
-köbcenti eltérés alapján regadó befizetés

gondolom műszaki, zöldk, törzskönyv, vagyonszerzési.

Én hasonló cipőben, de én inkább 2 évente motorcsere a vizsgára.

Posted: Fri Jun 08, 2007 2:38 pm
by stpetya
:wink: Köszi a tájékoztatást,a reg.adóból tényleg kijön egy pár motor...Meg az utánajárások,idő+pénz....

Posted: Wed Sep 19, 2007 7:58 am
by gizmo
Nos, nekem tegnap átment az autó a műszakin, viszont betelt a forgalmim, így egy adatlapot kaptam, és csók. Mik a további teendőim? Hova kell menjek, mit vigyek, mennyi pénz és hidegélelem legyen nálam? :roll:

hátha valaki járatos ebben, nem úgy mint én...

Posted: Wed Sep 19, 2007 8:49 am
by Gabooca
Következő állomás az ocsmányiroda. Új forgalmi 6000, ha kell új törzskönyv akkor az is 6000.

Posted: Wed Sep 19, 2007 3:27 pm
by Árpi
Vetem 1 gépet és nincs müszakija átiratható igy, vagy ha nincs átíratva a nevemre lemüszakiztathatom? :shock:

Posted: Wed Sep 19, 2007 4:12 pm
by Gabooca
Árpi wrote:Vetem 1 gépet és nincs müszakija átiratható igy, vagy ha nincs átíratva a nevemre lemüszakiztathatom? :shock:
Szerintem jelenleg csak érvényes vizsgával irathatod át.
Vizsgánál nem számít kinek a nevén van, le lehet vizsgáztatni.

Posted: Wed Sep 19, 2007 4:33 pm
by nyujoe
Árpi wrote:Vetem 1 gépet és nincs müszakija átiratható igy, vagy ha nincs átíratva a nevemre lemüszakiztathatom? :shock:
...vagy még kivonatod (de lehet csak az eredeti tulajjal fogod csak tudni kivonatni) ideiglenesen a forgalomból, és úgy iratod át...
...kedvesebb okmányirodás nénik megcsinálják:)

...de a legjobban akkor jársz ha felhívsz egy okmányirodát és megkérdezed, érdemes valamelyik kisebbet pl.: Szigetvár :lol:
az ijen helyeken nem szenyáznak 8)

Posted: Wed Sep 19, 2007 4:58 pm
by Árpi
Köszi a tanácsokat ,30e gép lene majd levizsgáztatom és csá. 8)